POBJEDA NAJBOLJE HRVATSKE TENISAČICE: / Petra Martić svladala Ruskinju i prošla u drugo kolo turnira u Pragu

Protivnica Hrvatice u sljedećem kolu bit će pobjednica meča između Kristyne Pliškove i 15-godišnje juniorke Linde Fruhvirtove

11.8.2020.
12:49

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 14.) trebala je jedan sat i 50 minuta za pobjedu nad 20-godišnjom Ruskinjom Varvarom Gračevom (WTA - 101.), kojom je se plasirala u 2. kolo WTA turnira u Pragu.

ZADRANKA O KOJOJ HRVATSKA NE ZNA GOTOVO NIŠTA DANAS IGRA PROTIV SERENE WILLIAMS: /

'Jedva čekam da sve počne'

Martić će u 2. kolu igrati protiv pobjednice dvoboja dvije Čehinje, Kristyne Pliškove (WTA - 69.) i 15-godišnje juniorke Linde Fruhvirtove (WTA - 820.) koji je u ponedjeljak prekinut pri vodstvu Pliškove 3-2 u prvom setu.

Iskustvo presudilo

Najbolja hrvatska tenisačica je protiv 20-godišnje Ruskinje dobro počela meč, napravila 'break' u trećem gemu i tu prednost držala do desetog gema kad je servirala za osvajanje prvog seta. Međutim, Petra je ostala bez poena pa je prvi set odlučen u 'tie-breaku'. Tu je do izražaja došlo iskustvo 29-godišnje Dućanke, koja je iskoristila sve pogreške svoje suparnice i lakoćom osvojila odlučujući gem sa 7-2.

Priča je donekle ponovljena i u drugom set. Martić je ponovno prva došla do 'breaka', povela 3-0, ali je u petom gemu izgubila servis iako je imala 40-0 i još dvije prednosti. Ipak, već u sljedećem gemu hrvatska tenisačica je ponovno oduzela servis Gračevoj koja novu priliku za povratak nije dobila.

Nakon jednog sata i 50 minuta igre Martić je u svom debiju na praškom turniru došla do pobjede 7-6 (2), 6-3, iskoristivši brojne pogreške svoje suparnice koja je na svom drugom servisu osvojila tek pet od 21 poena (24 %). Martić je imala 74 % realizacije prvog servisa i 53 % uspješnosti na drugom.