Petra Martić u drugom kolu Pariza

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je plasman u 2.

7.2.2012.
22:32

Martić je protiv Arn ostvarila prvu turnirsku pobjedu ove godine. Prethodno je igrala samo na Australian Openu, na kojem je izgubila u 1. kolu. Suvereno je igračica iz Duća započela svoj treći meč u karijeri protiv Arn (sada je 2-1 za Martić), te je povela s 4:0.

Izgubila je jedan break prednosti, ali je sačuvala drugi. Štoviše, kod 5:3 je imala dvije-set lopte na servis suparnice koje nije iskoristila, ali je sigurno servirala za prvi set. U prvom gemu drugog seta je naša igračica propustila dvije break-lopte. No, oduzela je Mađarici servis u petom gemu, te joj nije dopustila niti jednu šansu za break u drugom setu.

U 2. kolu će Martić igrati protiv 2. nositeljice, Francuskinje Marion Bartoli, koja je bila slobodna u 1. kolu. Njih dvije nikada nisu igrale međusobno. Trebale su u 2. kolu Wimbledona 2010. godine, ali je tada naša tenisačica odustala od nastupa.