NOVI TEŽAK DEBAKL: / Đoković pregažen u četvrtfinalu Roland Garrosa, ništa od klasika protiv Rafaela Nadala

Branitelj naslova Novak Đoković ovogodišnji je nastup na Roland Garrosu okončao u četvrtfnalu. Deklasirao ga je šesti nositelj, Austrijanac Dominic Thiem, sa 7-6(5), 6-3, 6-0.

7.6.2017.
13:56
AFP, ERIC FEFERBERG

U prvom je setu Đoković bio dominantan, no onda je Thiem uspio nadoknaditi zaostatak od 2-4 i spasiti dvije set-lopte kod rezultata 4-5. Na kraju je, poslije 76 minuta igre, slavio Thiem nakon tie-breaka.

POTRESENI ĐOKOVIĆ NAPUŠTA TENIS? /

'Razmišljam o uzimanju pauze, nadam se da ću se vratiti'

Pad na treće ili četvrto mjesto

Austrijanac je zadržao dobru igru i u drugom setu u kojem je Đoković počeo pasivnije igrati što je Thiem iskoristio. Treći set, koji je trajao svega 20 minuta, donio je dominaciju Thiema koji je od vodstva 5-3 u drugom setu osvojio sljedećih sedam gemova zaredom što mu je donijelo pobjedu.

Ovo je prva pobjeda Austrijanca nad Đokovićem u šest dosadašnjih susreta. Nastavila se tako loša serija rezultata za srpskog tenisača koji će nakon drugog Grand Slam turnira godine pasti najmanje na treće, a možda i na četvrto mjesto svjetske ljestvice. Rafael Nadal će ga sigurno prestići, a možda i Stan Wawrinka ukoliko dogura do finala.

Thiem će u polufinalu igrati protiv deveterostrukog pobjednika Roland Garrosa, Španjolca Rafaela Nadala, kojem je sunarodnjak Pablo Carreno predao meč na početku drugog seta kod rezultata 6-2, 2-0. Thiem je jedini ove godine uspio pobijediti Nadala na zemlji.