Novak izjednačio u finalu Dejvis kupa!

Đoković pobedio Berdiha za 2:2, Lajović u odlučujućem meču igra sa Štepanekom

17.11.2013.
17:12

Novak Đoković pobedio je Tomaša Berdiha i izjednačio na 2:2 u finalu Dejvis kupa između Srbije i Češke, dok će Lajović u odlučujućem meču igrati sa Štepanekom.

Đoković je odigrao fenomenalan meč protiv Berdiha i slavio u tri seta - 6:4, 7:6 (5), 6:2.

Novak je nastavio neverovatnu seriju od US opena, ostvarivši 24. uzastopni trijumf. Ovo je bio ukupno biti 17. međusobni duel dvojice tenisera, a drugi u Dejvis kupu. Đoković sada vodi sa 15:2 u pobedama.

Srbija je ovom pobedom izjednačila na 2:2 u finalu, a šansu da donese drugi trofej imaće Dušan Lajović, koji za nekoliko minuta izlazi na meč sa Štepanekom.

Češki teniser rekao da su "Srbi ostavili ferari u garaži", zato što Đoković nije igrao u dublu.

Iako drugi teniser sveta, Đoković je pokazao da je trenutno bez premca u svetskom tenisu. U prilog tome ide i činjenica da je Tomaš Berdih imao samo dve brejk lopte na celom meču, koje nije uspeo da iskoristi.

Odličnim servisima 'terorisao' je protivnika i nastavio seriju pobeda.

Prelomni trenutak desio se kada je Novak osvojio drugi set. Dva puta je u taj brejku bio u zaostatku, ali je uspeo da se vrati. Berdih je pri rezultatu 5:4 u 13. gemu napravio dve greške i omogućio srpskom asu da povede sa 2:0. Nole je to iskoristio i u trećem setu pregazio Berdiha sa 6:2.

Posle meča koji je trajao nešto više od dva sata i 40 minuta, Đoković je izjavio da u petom duelu ništa nije nemoguće.