NITKO KAO HRVAT: / Samo je ovaj tenisač spriječio Đokovića da igra u svim finalima 2015.

Samo je hrvatski tenisač Ivo Karlović ove sezone uspio spriječiti Novaka Đokovića da ne zaigra u finalima svih turnira na kojima se natjecao.

23.11.2015.
8:45

Drugi poraz Đoković je doživio u Dubaiju kada je izgubio od RogeraFederera (3:6, 5:7), a treći u finalu Roland Garrosa. Tada je od njega bio bolji StanWawrinka (6:4, 4:6, 3:6, 4:6). Potom je osvojio Wimbledon, da bi u finalu Rogers kupa u Montrealu doživio četvrti poraz od AndyjaMurraya 6:4, 4:6, 6:3.

Opet Federer

Nakon toga uslijedio je jedini poraz na turnirima iz serije Masters 1000. U Cincinnatiju izgubio je od Federera 6:7(1), 3:6. Đoković je zatim zaredao s pobjedama na US Openu, Pekingu, Šangaju, Parizu i Londonu. Tako je Ivo Karlović postao jedini tenisač, koji je zaustavio Đokovića prije finala u 2015. godini.