JEDAN OD MNOGIH! / Najveća hrvatska teniska nada osvojila svoj prvi seniorski naslov u karijeri, u finalu bolji od Francuza

U odlučujućem trećem setu Splićanin je napravio veliki preokret

22.1.2023.
14:27
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U svom drugom finalu na seniorskoj razini, Splićanin Mili Poljičak pomeo je konkurenciju na ITF turniru u Monastiru.

SJAJNI SPLIĆANIN /

Osvajač Wimbledona Mili Poljičak razočaran Hajdukom: 'Dijete sam Splita i napravio sam veliki uspjeh. Očekivao sam poziv...'

U nedjeljnom finalu je nakon tri seta bio je bolji od prvog nositelja, Robina Bertranda iz Francuske, sa 6:1, 2:6, 6:4 poslije dva sata i 13 minuta igre.

Prvi je set totalnom dominacijom otišao na stranu hrvatske nade, te je nakon početnog ispitivanja snaga i rezultata 1:1, osvojio sljedećih pet gemova.

Prva titula

Bertrand je u drugom setu poravnao na 1:1 u setovima jer se Poljičak mučio sa servisom, te je završilo 6:2 nakon druge dionice igre.

U odlučujućem trećem setu Splićanin je napravio veliki preokret te od zaostatka 4:1 došao do 6:4 za svoju prvu titulu u karijeri na ovoj razini, vjerujemo jednu od mnogih.