Murray pobijedio Ferrera i prestigao Federera

Škotski tenisač Andy Murray pobjednik je ATP turnira iz Masters serije 1000 koji se ovog tjedna igrao u kineskom gradu Šangaju. U finalu je Britanac bio bolji od Španjolca Davida Ferrera 7-5, 6-4.

16.10.2011.
15:23

Murray je nakon Bangkoka i Tokija osvojio i treći azijski turnir u nizu, ali se za njega morao itekako pomučiti u finalu protiv španjolskog 'maratonca' Ferrera. Ovim osvojenim turnirom Škot je došao na treće mjesto ATP-jeve ljestvice preskočivši pritom jednog od najboljih tenisača svih vremena Rogera Federera. Murray je susret otvorio oduzimanjem servisa Ferreru, ali je već u idućem servis gemu izgubio stečenu prednost. Nakon nesigurnog otvaranja meča, barem što se igrača na servisu tiče, igra se izjednačila i do 11. gema prvog seta nije bilo niti jedne break prilike za ijednog od dvojice tenisača. U spomenutom 11. gemu, na servisu Španjolca, Murray nakon 0-30 niže četiri poena i radi break koji mu je omogućio servis za set. Baš kao i u prvom setu, otvaranje je i u drugom prošlo u znaku oduzetih servisa. Ferrer je započeo set servisom, te ga odmah izgubio, baš kao i Murray svoj. Međutim, Španjolac gubi i svoj treći servis-gem u nizu te omogućuje Murrayju vodstvo od 2-1. Do kraja susreta više nije bilo breakova, iako je Murray kod rezultata 4-2 imao dvije prilike učiniti upravo to. Murrayju je ovo peti osvojeni turnir ove sezone iz šest igranih finala.