MOĆNI BORNA FEDERERA JE OSTAVIO BEZ PRILIKE ZA BREAK: / Posljednji koji mu je to uspio napraviti također je Hrvat

Velika pobjeda mladog Hrvata ima i zanimljivu pozadinu

13.10.2018.
18:59

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u finale ATP turnira iz serije "masters 1000" u Šangaju, on je u polufinalu svladao prošlogodišnjeg pobjednika, legendarnog Švicarca Rogera Federera sa 6-4, 6-4 za sat i 14 minuta igre.

ĆORIĆ 'DEMOLIRAO' FEDERERA ZA FINALE U ŠANGAJU: /

Mladi hrvatski tenisač očitao tenisku lekciju najboljem ikad

Ćorić je do druge uzastopne pobjede protiv Federera, svladao ga je u lipnju u finalu Hallea, stigao dominantnom predstavom kako na servisu tako i sjajnim udarcima s osnovne linije. Mladi je Zagrepčanin tijekom čitavog susreta izgubio samo devet poena u 10 igara na svom početnom udarcu, a u niti jednom gemu nije izgubio više od dva poena. S druge strane, dva je puta uspio oduzeti servis Federeru i to svaki put u prvoj igri seta.

Bez prilike za break

Zanimljivo, posljednji put prije duela s Ćorićem Federer je odigrao meč u kojem nijednom nije došao do prilike za break prije tri i pol godine. Nevjerojatno je, ali tada je u Haleu Federerov protivnik također bio hrvatski tenisač, ovoga puta Ivo Karlović.

Federer neće nastupiti u novoj epizodi teniskog klasika s Novakom Đokovićem, a priliku da dođe do 99. titule u karijeri imat će u "svom" Baselu na turniru koji počinje 22. listopada. Švicarac je aktualni prvak Basela, gdje je u prošlogodišnjem finalu bio bolji od Argentinca Juana Martina del Potra.