Čilić se u New Yorku osvetio Japancu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u osmini finala ovogodišnjeg US Opena, posljednjeg Grand Slam turnira godine. U 3. kolu je u četiri seta pobijedio Japanca Keija Nishikorija.

1.9.2012.
21:16

Bilo je 6:3, 6:4, 6:7(3), 6:3 za Čilića čime se osvetio najboljem japanskom tenisaču za poraz na istom mjestu, prije dvije godine. Nishikori je 2010. pobijedio Čilića u New Yorku u pet setova, a ovom pobjedom je Čilić ujedno izjednačio omjer na 2-2 u međusobnim ogledima. Čilić je kroz veliki dio meča bio bolji, agresivniji i točniji kada je imao priliku ugroziti suparnički servis. Četiri puta je oduzimao servis suparniku (od 12 prilika), dok je Nishikori slomio Čilića samo jednom, a imao je devet prilika za to. U prva dva seta hrvatski je tenisač dominirao i relativno uvjerljivo došao do velike prednosti od 2:0 u setovima. Jedino je u trećem setu Nishikori uspostavio ravnotežu i iako je Čilić mogao i ranije do kraja meča, Japanac je odveo treću dionicu do tie-breaka gdje je Čilićevih 2:1 okrenuo u svojih 7:3. No, unatoč gubitku seta Čilić se nije izgubio u svojim nakanama. Nastavio je dalje gušiti suparnika, te je vrlo brzo došao do prednosti u četvrtom setu koju do kraja nije ugrozio. Upisao je Čilić 12 aseva u meču, a imao je isti broj izravnih poena i neforsiranih pogrešaka (po 46). Osvojio je čak 76 posto poena nakon prvog servisa (47 od 62). U osmini finala Čilić će ispred sebe imati suparnika protiv kojeg će biti u ulozi favorita. Igrat će protiv igrati protiv Slovaka Martina Kližana (52. igrača na svijetu) koji je pobijedio Francuza Jeremyja Chardyja sa 6:4, 6:4, 6:4.