KARLOVIĆEV OPROŠTAJ OD INDIAN WELLSA: / Osmi tenisač svijeta bolji od hrvatskog veterana

Hrvatski tenisač ispalio je za njega skromnih šest neobranjivih servisa

14.3.2019.
8:23
Kevork Djansezian/Getty Images/AFP

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izgubio je od austrijskog predstavnika Dominica Thiema u meču 4. kola na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu s 2-0 u setovima. Meč je okončan rezultatom 6-4, 6-3, a trajao je tek nešto više od 58 minuta.

Karlović je početni udarac, iz kojeg je stiglo za njega skromnih šest neobranjivih servisa, gubio po jednom u svakome setu. Osmi tenisač ATP ljestvice svoje je šanse za break koristio polovično. Imao je četiri prilike za oduzimanje servisa 89. igraču svijeta.

Samo šest as-servisa

Da Karlovića početni udarac nije baš najbolje služio može se, osim po broju aseva, vidjeti i iz brojke od 61 posto ubačenih prvih servisa. Kod Thiema je taj postotak iznosio 87 posto. Također, realizacija poena nakon drugog servisa nije Karloviću nudila šansu za nešto više. Osvojio je 50 posto takvih poena, Thiem njih 83 posto.

Karlović je osvojio 82 posto poena nakon uspješnog prvog servisa, a Thiem 85 posto, dok je taj postotak kod drugog servisa 83-50 u korist Thiema.

Thiema, postavljenog za sedmog nositelja, u nastavku turnira očekuje ogled protiv Gaela Monfilsa.