KAKO ĆE ĐOKOVIĆ NA OVO REAGIRATI? / Pogledajte što je Federer nakon meča poslao Nadalu

Nadal je osvojio i svoj jubilarni, 20. Grand Slam naslov čime bi se izjednačio sa Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu svih vremena

11.10.2020.
19:39

Španjolski tenisač Rafael Nadal osvojio je Grand Slam turnir Roland Garros svladavši u finalu u Parizu Srbina Novaka Đokovića s 6-0, 6-2, 7-5 za dva sata i 42 minute igre.

Nadalu je to rekordni 13. naslov na zemlji Roland Garrosa, a protiv Đokovića je proslavio stotu pobjedu na svom najomiljenijem turniru, na kojem je poražen svega dvaput.

NADAL RAZBIO ĐOKOVIĆA U FINALU ROLAND GARROSA: /

Španjolac se izjednačio s Federerom, osvojio je svoj 20. Grand Slam

Španjolac je osvojio i svoj jubilarni, 20. Grand Slam naslov čime bi se izjednačio sa Švicarcem Rogerom Federerom na prvom mjestu svih vremena. Ipak, Federer mu se javio odmah nakon pobjede u finalu.

''Svog prijatelja Rafu sam uvijek poštivao i kao osobu i kao prvaka. Godinama je bio moj najveći suparnik i vjerujem da smo gurali jedan drugoga kako bismo postali još bolji igrači. Stoga mi je čast čestitati mu na 20. Grand Slamu. Posebno je nevjerojatno da je osvojio 13. Roland Garros, turnir čije je osvajanje jedno od najvećih dostignuća u sportu. Čestitam i Rafinom timu jer ne bi mogao napraviti ovo sam. Nadam se da je ovaj 20. Grand Slam samo jedan korak na našem zajedničkom putovanju. Bravo, Rafa, zaslužio si ovo", napisao je Federer na svojim društvenim kanalima.