BORNA SE MORAO NAMUČITI / Hrvatska reprezentacija na korak do pobjede nad Argentinom: Nakon Donne Vekić, pobijedio i Ćorić

Donna Vekić je bez većih problema stigla do pobjede, a Borna Ćorić se morao puno više pomučiti

31.12.2022.
13:45
Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska teniska reprezentacija povela je s 2-0 protiv Argentine u skupini F United Cupa, ekipnog mješovitog natjecanja u australskom Perthu.

UNITED CUP /

Hrvatska povela protiv Argentine: Donna Vekić pomela 147.igračicu svijeta

Donna Vekić je u prvom dvoboju pobijedila Argentinku Mariu Carle s 6-0, 6-4 za 70 minuta igre, a da bi drugi bod donio Borna Ćorić trijumfom nad Franciscom Cerundolom 7-5, 6-4.

Osječanka je bez problema dobila meč protiv 147. igračice svijeta, dominirala je terenom, posebice u prvom setu kada je Carle u šest gemova samo jedanput uzela dva poena u gemu. U drugom je Vekić čak i gubila s 2-3, ali je potom Donna popravila igru i došla do zadnje pobjede u 2022. godini.

Čorić (ATP-26.) je imao puno teži posao a 30. igračem svijeta Cerundolom. Borna je u prvom setu imao 5-2, propustio je jednu set-loptu, ali je nakraju ipak slavio dobitak seta s 7-5. Odmah na startu drugog seta Čorić je izgubio svoj servis, no ostao je miran i izjednačio na 3-3, a potom u desetom gemu i po četvrti puta uzeo Argentinčev početni udarac za konačno slavlje i drugu ovogodišnju pobjedu nad Cerundolom.