prošao u četvrtfinale / Federer glatkom pobjedom protiv Medvedeva nastavio marš prema novoj tituli

Roger Federer glatkom je pobjedom protiv Danila Medvedeva izborio četvrtfinale ATP Mastersa u Miamiju

27.3.2019.
21:22
AP Images

Najbolji tenisač u povijesti nastavlja svoj marš prema novoj tituli.

U osmini finala ATP turnira iz Masters serije u Miamiju, Roger Federer je bez većih problema svladao Rusa Danila Medvedeva i izborio četvrtfinalni dvoboj protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona.

Prvi set igrao se u izjednačenom tonu sve do devetog gema, kada je Federer na servisu šestog nositelja iz Rusije izgubio prvi poen, a zatim ih dobio četiri u nizu te izborio servis za prvi set. Nije se Roger proslavio na tom servisu, Medvedev je poveo s 40:0 i činilo se kako će ekspresno povratiti izgubljeni servis, no Švicarac ponovno kreće u nepogrešivi niz i s pet uzastopnih poena osvaja prvi set rezultatom 6:4.

Kako je završio prvi set, tako je počeo drugi. Medvedev je odmah izgubio svoj servis, a Federer je bio siguran na svom i mirno je privodio susret kraju. Medvedev mu je tu misiju olakšao još jednim izgubljenim servisom u sedmom gemu drugog seta i Federer je poveo 5:2.

Švicarac je nakon toga ostao koncentriran na svom servisu i mirno je priveo susret kraju.