DOMAĆA TENISAČICA IZBACILA PETRU MARTIĆ: / Hrvatica izvukla deblji kraj u jednom od najvećih iznenađenja turnira

11.2.2020.
16:29

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 2. kolo WTA Tajland Opena koji se igra u Hua Hinu, nakon što je izgubila od Kineskinje Xiy Wang sa 3-6, 4-6.

Bio je to Petrin peti meč ove godine i treći poraz nakon što je ranije ispala u drugom kolu Australian Opena i turnira u Aucklandu.

Nažalost, protiv 11 godina mlađe i 119 mjesta slabije rangirane tenisačice, Martić nije uspjevala pronaći pravi ritam i iskoristiti brojne prilike koje je imala.

KAKO JE IVANIŠEVIĆ PRIJE SVIH ZNAO DA ĆE ĐOKOVIĆ BITI NAJBOLJI? /

'Pitao sam Gorana po čemu je on to drugačiji, a on mi samo pokaže...'

Šest ispuštenih break-lopti

Ključni trenutak prvog seta dogodio se u šestoj igru u kojoj je mlada Kineskinja oduzela servis svojoj suparnici stigavši do vodstva 4-2. Wang je kod rezultata 5-2 imala još jednu break-loptu, ali je Martić uspjela osvojiti gem. Hrvatska tenisačica se u idućem gemu mogla vratiti u set, imala je dvije break-lopte, ali nije uspjela i Kineskinja je nakon 37 minuta igre dobila set rezultatom 6-3.

Wang je na samom otvaranju drugog seta ponovo oduzela servis suparnici i povela 1-0. Martić je imala priliku za ekspresni povratak, break loptu za 1-1, ali se Wang izvukla i povela 2-0. Martić je imala break lopte i pri rezultatu 2-1 i 3-2, te čak dvije kod rezultata 5-4, ali nikako nije uspjevala napraviti taj ključni korak. Na koncu je završila meč sa šest ispuštenih break-lopti, dok je Kineskinja iskoristila dvije od tri.

Bio je to prvi međusobni susret između 29-godišnje Petre, koja je trenutačno 15. tenisačica svijeta i 11 godina mlađe Kineskinje koja se nalazi na 134. mjestu WTA ljestvice.