KRAJ /

Đoković sezonu završava bez osvojenog Grand Slam turnira: U trećem kolu ispao s US Opena

31.8.2024.
8:17

Drugi tenisač svijeta Novak Đoković ispao je u trećem kolu US Opena. Bolji od njega bio je Australac Alexei Popyrin koji je nakon nešto više od tri sata slavio rezultatom 6-4, 6-4, 2-6, 6-4.

Đokoviću je ovo sezone započela jako loše, ali se vjerovalo da se srpski tenisač vraća na stare staze nakon što je na Olimpijskim igrama osvojio zlato, jedinu medalju koja mu je nedostajala.

Međutim, izgleda kako to nije slučaj. Pomočio se Đoković i za ulazak u treće kolo protiv svog sunarodnjaka Lasla Đere koji je na kraju zbog ozljede predao meč.

Ovo je prva godina od 2017. godine koju srpski tenisač završava bez ijednog osvojenog Grand Slam turnira. Na Australian Openu je igrao polufinale, na Roland Garrosu je zaustavljen u četvrtfinalu, a u Wimbledonu ga je u finalu svladao Alcaraz.

U 4. kolu će Popyrin igrati protiv 20. nositelja, domaćeg predstavnika Francisa Tiafoea.