ODGOVORIO IM / Đoković je u polufinalu cijelu vrijeme imao publiku protiv sebe: O njegovoj gesti prema njima bruji cijeli svijet

Nakon te scene treći set je otišao do tie-breaka. U njemu je prvi do mini breaka došao Sinner, ali i tada je propustio šansu.

14.7.2023.
18:36

Srpski tenisač Novak Đoković prvi je finalist ovogodišnjeg Wimbledona nakon što je u polufinalu pobijedio Talijana Jannika Sinnera sa 6-3, 6-4, 7-6(4).

NEZAUSTAVLJIV /

Novak Đoković u tri seta do novog finala Wimbledona: Novom pobjedom srušio je nevjerojatan rekord

Lakoćom je Đoković stekao prednost od dva seta te je u oba slučaja lomio suparnika na samim počecima dionica. Prvi set je otvorio s 3-0, drugi s 3-1 te u oba slučaja Sinner nije imao nikakav odgovor do kraja.

Talijan je mnogo bolje zaigrao u trećem setu u kojem, ne samo da je čvršće držao svoje servis gemove, već je sve kvalitetnije prijetio suparniku. Kod vodstva 5-4, a na servis drugog nositelja, Sinner je imao dvije vezane set lopte. Đoković je spasio obje break lopte, a potom napravio potez o kojem bruji cijeli svijet.

Naime, srpski tenisač cijelo je vrijeme protiv sebe imao i publiku, a kada je spasio break lopte napravio je gestu kao da briše suze.

Đoković se vratio iz minusa, kod 4-4 je osvojio poen na servis suparnika za 5-4 i potom dobio završna dva poena na svoj početni udarac za ulazak u finale.

Tako je Đoković došao na pobjedu do osmog slavlja na Wimbledonu i obrane prošlogodišnjeg naslova, odnosno, do ukupno 24 titule na Grand Slam turnirima u karijeri. Đoković se, isto tako, time 35. rekordni put plasirao u finale nekog Grand Slam turnira u karijeri, kao i što je izborio peto uzastopno finale u Wimbledonu.

Novi MMA spektakl, FNC Armagedon, očekuje nas u subotu, 22. srpnja, a prijenos uživo moći ćete pratiti putem PLAY Premium platforme.