ČILIĆEVA DVOSATNA MUKA: / Marin uz puno problema izbacio Srbina i priključio se Karloviću

15.6.2017.
15:06
AFP, YANN COATSALIOU

Čilić je u prvom setu imao dvije prigode da ga okonča u svoju korist, prvo u četvrtom gemu, kada je kod 30-40 imao break-loptu, ali je propustio tu šansu, a potom u tie-breaku. U odlučujućoj igri prvog seta Čilić je s dva mini-breaka došao do vodstva 5-2 i imao je dva servisa da zaključi set. Nije uspio, ali kod 6-5 ponovno je servirao za set i opet je promašio. Tipsarević je znao iskoristiti takve poklone i uzeo je prvi set.

DOKTOR IVO PROJURIO U ČETVRTFINALE: /

Karlović kao od šale pomeo dvostruko mlađeg suparnika

Karlović na Medvedeva

U drugom setu Čilić je ubacio u višu brzinu i kod 2-2 napokon je došao do prvog breaka u meču. Potom je još jednom oduzeo servis protivniku i brzo zaključio set sa 6-2. A u istom ritmu nastavio je i u odlučujućem setu, još jedan break u trećem gemu usmjerio je Čilića prema pobjedi, osmoj iz deset međusobnih susreta.

Prethodno je 38-godišnji Ivo Karlović, koji je treći nositelj na turniru u Hertogenboschu, izborio četvrtfinale pobijedivši 150. igrača svijeta, Amerikanca Stefana Kozlova, sa 6-4, 6-1. Protiv dvostruko mlađeg Kozlova, koji je rođen u Skoplju, Karlović je rutinski odradio meč koji je trajao 57 minuta, potvrdivši da mu je trava omiljena podloga.

Karlovića u četvrtfinalu čeka Rus Danil Medvedev, dok Čilić ide Kanađanina Vaseka Pospišila.