Čilić slavio nakon potpune blokade u drugom setu

U 3. kolu ATP turnira u londonskom Queens Clubu, Marin Čilić svladao je Brazilskog tenisača Thomaza Belluccija sa 7:6, 0:6, 6:3.

10.6.2011.
0:21

Najbolji hrvatski tenisač odigrao je baš onakav meč na kakav smo od njega navikli u posljednje vrijeme. U pobjednim trenucima izgledao je sjajno, no na momente je bio potpuno izgubljen.

U prvom je setu breaknuo svog protivnika, ali na 5:4 nije uspio završiti set, napravio je to tek u tie-breaku.

U drugom setu, Čilić je doživio potpunu blokadu. Brazilski tenisač Thomaz Bellucci tri puta je oduzeo servis našem tenisaču i sa 6:0 odveo meč u treću dionicu.

U odlučujućem setu Međugorac se pribrao i u četvrtom gemu uspio breaknuti 11. nositelja, što je bilo dovoljno za konačnih 6:3.

U osmini finala Marin će igrati s 4. igračem svijeta, Andyjem Murrayem, koji je sa 6:4, 7:6 pobijedio srpskog tenisača Janka Tipsarevića.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig izgubio je meč 3. kola u njemačkom Halleu. Na travnatoj podlozi, bolji od njega bio je francuski predstavnik Gael Monfils rezultatom 6:2, 6:3.