BAREM JE BORNA OSTAO / Čilić nije uspio nastaviti hrvatski niz protiv Španjolaca, bolja je bila najveća svjetska teniska nada

Napredak je da smo imali dva predstavnika u ovako kasnoj fazi natjecanja

19.8.2022.
8:25

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić završio je svoj nastup na ATP turniru iz serije "masters 1000" u Cincinnatiju gdje ga je u trećem kolu u četvrtak poslije sat i 40 minuta igre sa 7-6(4), 6-1 pobijedio četvrti tenisač svijeta Španjolac Carlos Alcaraz.

ZAISTA IMPRESIVNO /

Niste niti svjesni što je napravio: Samo su Borna Ćorić i Novak Đoković uspjeli ostvariti ovaj nevjerojatan rekord

Odmah na početku meča Čilić gubi servis, no do kraja seta ga je vratio, ali u tie breaku Španjolac je bolji i nakon sat i pet minuta vodi 1-0. U drugom setu potpuno drugačija priča, Alcaraz Čiliću dva puta uzima servis i nakon samo 35 minuta privodi set i meč kraju.

Na taj je način Marin ispao s turnira na američkom betonu u Cincinnatiju gdje je 2016. godine osvojio svoj prvi i jedni naslov iz serije Masters 1000. Napredak je da smo imali dva predstavnika u ovako kasnoj fazi natjecanja, a Borna Ćorić je na kraju napravio i korak dalje prolaskom u četvrtfinale.

Moramo biti sretni

152. tenisač svijeta pobijedio je Roberta Bautistu Aguta s 2:0 u setovima. Od tri obračuna s Španjolcima u Cincinnatiju, moramo biti sretni s dvije pobjede naših predstavnika.

Čilić je u posljednjem meču ovog tjedna servirao samo četiri asa, a četvrti igrač svijeta osam. Čilić je napravio 27 neprisiljenih grešaka, a Alcaraz 12.

Ovo je bio njihov treći međusobni susret i druga pobjeda mladog španjolskog tenisača.