ČILIĆ NA NEVJEROJATAN NAČIN OSTAO BEZ FINALA RIMA: / Hrvat prokockao niz šansi i izgubio nakon velike drame

Čiliću je ovo bilo četvrto polufinale iz turnira masters serije.

19.5.2018.
22:53

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u polufinalu ATP turnira u Rimu od Nijemca Alexandera Zvereva s 6-7 (13), 5-7. Čilić je izgubio i peti put zaredom od trećega igrača svijeta Zvereva, iako je imao svoje šanse u oba izgubljena seta.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, no servisi su se itekako gubili u maratonskom "tie-breaku", kojeg je dobio Zverev s 15-13. Čilić je u 13. igri propustio čak pet set-lopti, a 21-godišnji Nijemac je svoju četvrtu iskoristio.

Nakon dobivenog seta Zverev je tražio medicinsku pomoć zbog bolova u ramenu, a Čilić je na početku drugog seta konačno napravio "break" odmah u prvom gemu. No, dobra igra Čilića, a loša Zvereva nije potrajala jer je Nijemac uspio poravnati na 4-4, a potom iskoristio krizu Marinova servisa kod 5-6, te nakon dva sata i dvije minute igre dobio meč.

Čiliću je ovo bilo četvrto polufinale iz turnira masters serije, a Zvereva u finalu čeka Rafael Nadal, koji je ranije u klasiku izbacio Novala Đokovića.