ČILIĆ I VEKIĆ ISPALI U PRVOM KOLU: / Ćorić ostao jedini hrvatski predstavnik na prestižnom turniru

23.8.2020.
8:51

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu teniskog turnira Western & Southern Openu, bolji je od njega nakon sat vremena i 20 minuta bio Kanađanin Denisa Shapovalova, 16. tenisač svijeta sa 6-3, 6-3.

U prvom setu turnira, koji se tradicionalno održavao u Cincinnatiju, ali je ove godine zbog koronavirusa prebačen u New York, Shapovalov je Čiliću uzeo jednom servis i servirao je pet aseva. Čilić je servirao samo jedan as i imao je jednu priliku za break, ali je nije iskoristio. U drugom setu, Kanađanin je dva puta uzeo servis Čiliću i servirao je četiri asa, dok je Čilić sevirao samo jedan as, napravio je dvije dvostruke greške i ni jednom nije uzeo servis suparniku.

Ovo je treća pobjeda kanadskog tenisača u četiri međusobna ogleda između Čilića i Shapovalova.

BORNA ĆORIĆ POBJEDOM OTVORIO JAKI TURNIR U NEW YORKU: /

U drugom kolu čeka ga težak izazov

Vekić ispala, Ćorić prošao

Od hrvatskih tenisača prvo je kolo na ovom turniru prošao Borna Ćorić, dok je Donna Vekić izgubila.

Ćorić je u prvom kolu odmjerio snage protiv Francuza Benoita Pairea koji je predao meč nakon što je izgubio sedam gemova u nizu.

Mladi hrvatski tenisač je dobio prvi set rezultatom 6-0 nakon svega pola sata igre, a nakon što je osvojio i prvi gem drugog seta, Francuz je predao meč.

Ćorića u idućem kolu očekuje Belgijanac David Goffin koji je u prvom kolu bio slobodan.

Bit će to njihov peti međusobni susret, a prethodna četiri je dobio Goffin. Međutim, posljednji put su igrali 2016.

Jedina hrvatska predstavnica na WTA turniru Western & Southern Open je poražena u prvom kolu od Bjeloruskinje Viktorije Azarenke sa 2-6, 3-6.

Bio je to njihov treći međusobni susret i i prva pobjeda bjeloruske teniasčice.