POBJEDA PROTIV SLOVAČKE / Švedska igra za 7. mjesto

Švedska je u direktnoj borbi za četvrto mjesto u skupini I svladala Slovačku 27:26.

27.1.2009.
19:24

Švedska je u direktnoj borbi za četvrto mjesto u skupini I svladala Slovačku 27:26, te si tako osigurala borbu za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Švedska je igrala vrlo dobro u napadu te istrčavala mnogo kontri, no Slovačka se je držala u igru unatoč zaostatku od 5 pogodaka razlike na poluvremenu.

U drugom dijelu je Švedska na brzinu prokockala svoju prednost pogrešnim dodavanjima i brojnim tehničkim pogreškama.

Zadnje dvije minute bile su izrazito dramatične. Švedska je s tri pogotka prednosti došla na samo jedan, no u posljednji trenutak Slovaci gube loptu i Švedska uzima dva boda i četvrto mjesto u skupini I.