HRVATSKI OBRAČUN / Srna i Kalinić pomirljivo nakon sukoba: 'Predugo se poznajemo da bismo se potukli'

Iako se navodi da je razlog ovo pomalo bizarnog sukoba nepoznat, navodno je Kalinić isprovocirao Srnu

21.5.2015.
15:20

Prema pisanju ruskih i ukrajinskih portala, Darijo Srna i Nikola Kalinić žestoko su se posvađali nakon uzvratne utakmice polufinala ukrajinskog kupa između Šahtara i Dnjipra.

Iako se navodi da je razlog ovo pomalo bizarnog sukoba nepoznat, navodno je Kalinić isprovocirao Srnu. Uslijedilo je potezanje za dresove, pljuvanje i uvrede (Dođi pi... ti si nula od igrača).

Sukob je spriječio jedan od pomoćnih Šahtarovih trenera Carlo Nicolini, koji ih je razdvojio i otpratio u svlačionicu.

Nakon što su se glave ohladile, hrvatski nogometaši dali su prilično pomirljive izjave.

"Ma, ni govora o nekakvoj tučnjavi. Nitko nas nije trebao razdvajati. Predugo se poznajemo da bismo se potukli. Istina je da smo, jer je cijela utakmica bila dosta napeta i nervozna, imali žestoku raspravu, ali takvih situacija imate i na klupskom treningu, a kamoli ne na ovako važnoj utakmici", rekao je Nikola Kalnić u razgovoru za tportal.hr.

"Kalinić je super dečko i kada se emocije smire opet ćemo biti dobri prijatelji", izjavio je Srna.

Utakmica u Lavovu je završila 1:1, a Šahtar je zahvaljujući 1:0 pobjedi iz prvog susreta prošao u finale.

Osim po okršaju sa Srnom, Kalinić će susret pamtiti i po novom pogotku, 18. ove sezone.

Goste je u vodstvo doveo u 30. minuti, ali mu je titulu junaka odnio Luiz Adriano, koji je u 77. minuti iz jedanaesterca zabio za 1:1.