DEMONSTRACIJA MOĆI U ARENI / Španjolska u posljednjoj sekundi 'razbila' Rusiju

U finalu EP u dvoranskom nogometu u subotu je u zagrebačkoj Areni Španjolska nakon produžetaka pobijedila Rusiju sa 3-1, a junak susreta bio je Lozano, koji je zabio dva pogotka za Španjolsku.

11.2.2012.
23:33
PIXSELL

Rusija je povela u 34. minuti, a strijelac je bio Pula. Pobjednički rezultat Rusi su imali sve do 34 sekunde prije kraja, kada je Lozano poravnao na 1-1, pa je utakmica otišla u produžetke 2x5 minuta. Lozano potom u 48. zabija za vodstvo Španjolske 2-1, a pobjedu je potvrdio vratar Luis Amado golom u zadnjoj sekundi produžetaka, kada su Rusi igrali sa igračem vratarom, odnosno bez golmana.

Nogometašima Španjolske to je šesti naslov europskih prvaka, a četvrti uzastopce.

Španjolska i Rusija su četiri puta igrali u finalu europskih prvenstava u futsalu, Španjolska je slavila 1996., 2005. i 2012,, a Rusija 1999. godine.

Hrvatska reprezentacija osvojila je četvrto mjesto, nakon što je u zagrebačkoj Areni pred 10.000 gledatelja u susretu za broncu poražena od Italije sa 1-3. Strijelac za Hrvatsku bio je Grcić (31), a pogotke za Italiju zabili su Assis (1), Honorio (26) i vratar Mammarella (39).