SVE SE ZNA / Furiozni Argentinci razbili Poljake za osminu finala, Meksiko ispao nakon opsade saudijskog gola; Dramatičan rasplet u grupi C SP-a

Argentina i Poljska u osmini finala SP-a

30.11.2022.
21:59

SP u nogometu - grupa C

Poljska - Argentina 0-2

Saudijska Arabija - Meksiko 1-2

Nogometne reprezentacije Argentine i Poljske plasirale su se danas u osminu finala Svjetskog prvenstva iz skupine C, Argentina je osvojila prvo mjesto sa šest bodova 2-0 (0-0) pobjedom upravo protiv Poljske, dok je Poljska zadržala drugu poziciju zahvaljujući boljoj razlici pogodaka od trećeg Meksika.

JE LI MOGUĆE? /

U jeku Svjetskog prvenstva Messi dogovara šokantan transfer: Mogao bi postati najplaćeniji, nećete vjerovati gdje ide

Meksikanci nisu uspjeli zabiti treći gol, nego su ga dobili u završnici

Meksikanci nisu zabili i treći gol na turniru, jer da su zabili oni bi prošli dalje. Nisu zabili, već su u viktoriji na saudijski gol dobili u 95. U jednom trenutku je bilo 2-2 u razlici pogodaka između Poljske i Meksika, pa je u tim trenucima vladalo pravilo žutih kartona.

Poljska ih je imala manje pa je bila u prednosti, ali dobro da taj kriterij nije odlučivao jer je manje nogometni nego ovakav kako je na kraju ispalo.

U drugom susretu 3. kola ove skupine Meksiko je svladao Saudijsku Arabiju sa 2-1 (0-0), pa su i Poljska i Meksiko natjecanje u skupini okončali sa po četiri boda. ali Poljska s razlikom pogodaka 2-2, a Meksiko 2-3.

Saudijci ispali, završili na dnu

Saudijska Arabija, koja je otvorila SP senzacionalnom 2-1 pobjedom protiv Argentine, na kraju je ipak završila na dnu skupine s tri boda.

Strijelci za Argentinu protiv Poljske bili su Alexis MacAllister (46) i Julian Alvarez (67), dok je Meksiko pobijedio Saudijsku Arabiju golovima Henryja Martina (47) i Luisa Chaveza (52), a na konačnih 2-1 smanjio je Salem Al Dawsari (90+5).

Argentina će u osmini finala u subotu igrati protiv druge reprezentacije iz skupine D Australije, dok će Poljska u nedjelju igrati protiv pobjednika skupine C, branitelja naslova Francuske.

Kronološki slijed utakmice - Live

Gotova je nogometna večer

95' - Saudijci su zabili gol i smanjili na 2-1. Poljska ide dalje i službeno kao druga.

96' - Gotova je utakmica. Argentina kao prva ide u osminu finala na Australiju.

90' - Igrat će se još 6 minuta najmanje na stadionu 974, a u utakmici Saudijaca i Meksikanaca je 88. minuta. Meksiko napada, ima Viktoriju, Saudijci se ne mogu sastati s loptom u drugom poluvremenu. Poljaci imaju 3 udarca, niti jedan u okvir.

79' - 22 udarca Argentine, 13 u okvir gola. Poljaci nemaju niti jedan u okvir gola, a ušli smo u 80. minutu. Nevjerojatan podatak.

68' - GOOOL - Argentina ima 2-0, Alvarez je zabio. Gauči (6 bodova) i Poljaci su vodeći u grupi, ali Meksiko je izjednačen bodovno s Poljacima. Imaju gol razliku 2-2, Poljaci 2-2. Poljaci su dobili manje žutih kartona i to je sljedeći kriterij u odlučivanju tko će proći dalje.

52' - GOOOL - Meksiko ima 2-0 protiv Saudijske Arabije i situacija se dodatno zakomplicirala. Luis Chavez je iz slobodnjaka uputio sjajan torpedo od lopte sa velike udaljenosti. Lopta je ušla u desne rašlje i svladala golmana. Kakav briljantan potez, ovo mogu samo majstori.

48' - GOOL - Meksiko vodi 1-0. Argentina u ovom trenutku ima 6 bodova, Poljska i Meksiko po 4, Saudijska Arabija 3.

47' - GOOOL - 974 stadion je na nogama, Gauči su zabili za 1-0. Alexis Mac Allister je strijelac, pogodio je malu mrežu. Prvijenac za veznjaka Brightona u 10 nastupu za Argentinu, ima samo 23 godine.

45' - Počela su druga poluvremena. Dosta simetrična Argentina u prvom dijelu.

49' - Gotovo je i prvo poluvrijeme u utakmici Saudijska Arabija - Meksiko. I tamo je "nula".

48' - Kraj prvog dijela na 974 stadionu. Messi je bio najbolji pojedinac prvog dijela, ali nije zadovoljan rezultatom.

45' - Wojciech Szczęsny na turniru je dosad obranio dva penala. Igrat će se još najmanje 3 minute.

42' - 11 udaraca Argentine, od toga 6 u okvir gola. Samo jedan, s druge strane, pokušaj Poljaka. Teško živi Poljska u posljednjih 15 minuta, Lewandowski i Zielinski su odsječeni.

39' - Wojciech Szczęsny brani penal velikom Messiju, sjajno je pogodio svoju lijevu stranu (Messi je tukao desno) i rastužio navijače Gauča. Wojciech Szczęsny je briljantan što se tiče penala, i sad smo to vidjeli na djelu. Ništa od 9 golova za Messija na SP-ima. Batistuta je zabio njih 10 i najbolji je strijelac Argentine.

Wojciech Szczęsny protiv Argentine na SP-u u Katru. Skinuo je penal Messiju u prvom dijelu.

38' - Kazneni udarac za Argentinu. Messi će ga izvesti. Odlučio je Nizozemac dodijeliti kazneni udarac za Argentinu. Dosta dvojbena situacija.

35' - Enzo Fernandes je oprobao udarac izvana, nema ništa od toga. Samo za statistiku Argentinaca.

32' - Poljaci ne mogu mrdnuti s loptom, visoki pritisak Argentinaca radi im probleme. Evo ga, joooj. Poljski vratar Wojciech Szczęsny je odličan i izbija to rukom u korner. Jasno, Poljacima igra ovaj rezultat, Argentincima i ne, oni love pobjedu.

28' - Sijevaju sad udarci Argentinaca, dvije odlične situacije koje su bile obećavajuće, ali lopta je prohujala pored vratnice Poljaka. Marcos Acuña ponovno prijeti. I on je jedan od boljih među Gaučima večeras. Nema još gola niti u drugoj utakmici u skupini između Saudijaca i Meksikanaca.

24' - Di Maria je itekako aktivan u ovih prvih 24 minute i uz Messija najistaknutiji u momčadi Gauča.

17' - Još jedna fenomenalna lopta Messija iza zadnje linije Poljske, ali Marcos Acuña tuče daleko od gola. Inače, ovo je 3 put da Poljaci i Argentinci igraju na SP-u.

13' - Argentina je imala jedinu šansu na utakmici. Messi je zaprijetio, ali nije pogodio. Gauči imaju inicijativu, ali ne izgledaju niti u ovoj utakmici uvjerljivo.

1' - Počele su utakmice. Poljska još nije primila gol na natjecanju.

19.57 - 999 utakmica za Messija u seniorskoj karijeri uz 788 golova.

Hoćemo li svjedočiti još jednom iznenađujućem raspletu? Od 20 sati igraju se obje utakmice 3. kola skupine C Svjetskog prvenstva u Katru. Messi i Argentina igraju s Poljskom Roberta Lewandowskog, a Saudijska Arabija s Meksikom.

Argentina je sigurna s pobjedom, Poljskoj je dosta i bod, a Saudijsku Arabiju pobjeda protiv Meksika također vodi u osminu finala. Meksiko može proći samo s pobjedom protiv Saudijske Arabije i porazom Argentine od Poljske. Vežite se, polijećemo. Trenutni poredak u grupi C je - Poljska 4, Argentina 3, Saudijska Arabija 3, Meksiko 1.