OZLIJEĐENA ZVIJEZDA / Srbija je izgubila, ali su zato dobrano 'nalupali' brazilsku zvijezdu: Neymar lijevao suze, može li Brazil bez njega?

Brazil je svladao Srbiju 2:0, ali su ostali bez Neymara

25.11.2022.
16:21

Nogometaši Brazila po 20. put zaredom ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici na svjetskom prvenstvu, a u svom prvom nastupu u Kataru svladali su reprezentaciju Srbije sa 2-0 u posljednjem dvoboju prvog kola grupne faze.

KRAH DOMAĆINA /

Katar zabio povijesni gol, ali je doživio novi poraz: Sengal ih srušio i uništio im snove o drugom krugu

Oba pogotka za brazilsku reprezentaciju postigao je sjajni napadač Tottenhama Richarlison. U 62. minuti je u mrežu pospremio loptu koju je odbio srpski vratar Vanja Milinković-Savić nakon udarca Viniciusa Juniora, a u 73. minuti je najljepšim pogotkom na ovom Mundialu postavio konačnih 2-0.

Krasno je pogodio svojevrsne škarice za konačnih 2:0, a Srbija je mogla biti zadovoljna što susret nije završila s tri, četiri komada u mreži.

Ozlijedio gležanj

No, usprkos uvjerljivoj pobjedi u prvoj utakmici SP-a za Brazilce, cijela nacija bila je u strahu. Naime, na susretu se ozlijedila glavna zvijezda momčadi, nogometni velemajstor Neymar, koji je u 80. minuti susreta napustio igru.

On je nakon jednog duela sa Sergejem Milinkovićem-Savićem šepao te se ispostavilo da je ozlijedio gležanj. Kada je sjeo na klupu, počeo je plakati zbog čega su svi pomislili na najgore. Brazil je strepio da bi Neymar mogao propustiti ostatak Svjetskog prvenstva, ali sada stižu nove informacije.

Izbornik Selacaa Tite otkrio je kako Neymar nije otpao za cijeli turnir, dok brazilski mediji otkrivaju kako će propustiti preostale dvije utakmice u skupini. Brazil će u ponedjeljak odmjeriti snage sa Švicarskom, dok će četiri dana kasnije igrati protiv Kamerunaca. Zanimljivo, Neymar je protiv Srbije pretrpio čak devet prekršaja, što je trenutno rekord ovogodišnjeg prvenstva.

Globo prenosi kako će preostale utakmice grupne faze propustiti i Juventusov Danilo. Tite će vjerojatno koristiti Edera Militaa i Danija Alvesa kako bi "pokrpao" tu rupu, dok se očekuje da će Neymara u prvoj postavi zamijeniti Antony, a tu su još i Rodrygo pa čak i Gabriel Jesus kao rješenja umjesto Neymara.