SP KATAR / Kanada pobijedila Japan golom u 95., suparnik Hrvatske priprema se za Mundijal na najjače: Pogledajte Borjanov kiks

Lucas Cavallini zabio u 95. za 2-1

17.11.2022.
17:37

Pratimo događanja u taborima suparnika Vatrenih na SP-u. Drugi protivnik na turniru našim nogometašima 27. studenog u 17.00 po našem vremenu, je Kanada, koja je danas pobijedila Japan 2-1 u prijateljskom dvoboju odigranom u Dubaiju.

'PETARDA' MAROKA /

Najveća njihova zvijezda i prijetnja Hrvatskoj spektakularno zabila s polovice terena i poslala opaku poruku Vatrenima

Žilavi Japanci

Već u devetoj minuti Japan je poveo golom Yukija Some, a pritom je vrlo slabo reagirao kanadski vratar Borjan. OVDJE pogledajte Borjanov kiks.

No, Kanađani su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti i to pogotkom Stevena de Souze Vitoria.

U nastavku susreta igrači obje reprezentacije su igrali prilično pažljivo, kako ne bi došlo do ozljeda nekoliko dana prije početka prvenstva, a nakon što su oba sastava propustila nekoliko solidnih prilika ogled je odlučen u sudačkoj nadoknadi. U 95. minuti je Lucas Cavallini, s bijele točke, pogodio 'panenku' premda je japanski vratar Gonda bio blizu obrane.

Japanci su u skupini E sa Njemačkom, Španjolskom i Kostarikom

Kanada prvenstvo kojem je domaćin Katar otvara utakmicom protiv Belgije 23. studenoga, dok četiri dana kasnije igra protiv Hrvatske. Japan se nalazi u skupini E gdje su mu suparnici Španjolska, Njemačka i Kostarika.

Prijateljska utakmica:

Japan - Kanada 1-2 (Soma 9 / Vitoria 21, Cavallini 95-11m)

Izaberi pobjednika Svjetskog prvenstva i osvoji potpisani dres Luke Modrića, televizor i ostale vrijedne nagrade