POZNAT I POSLJEDNJI ČETVRTFINALIST / Portugalci razbili Švicarce! Ronaldo ušao pred sam kraj, a hat-trick zabio je čovjek koji je igrao umjesto njega

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti od 20 sati na portalu Net.hr

6.12.2022.
19:31

Nogometaši Portugala posljednji su sudionici četvrtfinala ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, oni su u osmini finala na stadionu Lusail svladali Švicarsku sa 6-1 (2-0).

Trostruki strijelac za Portugal bio je Goncalo Ramos (17', 51', 67'), a po jedan gol su dodali Pepe (39'), Raphael Guerreiro (55') i Rafael Leao (90+2'), dok je jedini pogodak za Švicarsku postigao Manuel Akanji (58').

NOVA KONTROVERZA /

Procurilo zašto je portugalski izbornik ostavio Cristiana Ronalda na klupi u ključnoj utakmici na Svjetskom prvenstvu

Hat-trick heroja 's klupe'

Junak portugalske pobjede bio je iznenađujući prvi izbor Fernanda Santosa u vrhu napada Goncalo Ramos. Igrač koji je u prve tri utakmice ukupno dobio 12 minuta krenuo je od starta i ukazano povjerenje uzvratio s tri gola čime je postao prvi autor "hat tricka" na ovogodišnjem SP.

Ramos je prvi pogodak postigao u 17. minuti kada je snažnim udarcem s osam mtara iskosa s lijeve strane iznenadio Sommera i pogodio njegov bliži gornji kut. Na 2-0 povisio je 39-godišnji stoper Pepe udarcem glavom s pet metara nakon kornera i tako postao drugi najstariji strijelac na svjetskim prvenstvima, ali i najstariji s golom u natjecanju na ispadanje.

Portugal u četvrtfinalu protiv Maroka

Svojim drugim golom Ramos je u 51. minuti otklonio sve dvojbe oko konačnog pobjednika ulaskom na prvu vratnicu na prizemni ubačaj Dalota, da bi Raphael Guerreiro četiri minute kasnije po četvrti put svladao Sommera udarcem s distance. Akanji je u 58. minuti iz gužve smanjio na 4-1, da bi Ramos u 67. minuti svojim trećim golom okrunio odličnu akciju svoje momčadi.

Konačni rezultat postigao je Rafael Leao u sudačkoj nadoknadi sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora u suprotni gornji kut.

Portugal će u četvrtfinalu u subotu igrati protiv Maroka koji je ranije u utorak boljim izvođenjem 11-eraca sa 3-0 svladao Španjolsku.

Tijek utakmice

Osmina finala Svjetskog prvenstva

Portugal - Švicarska 6:1 (Ramos 17', 51', 67'; Pepe 34'; Guerreiro 55', Leao 90+2' / Akanji 58')

Kraj utakmice

90+2' GOOOOL! Ne staju Portugalci, zabili su sada već šesti gol.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

83' Ronaldo je zabio, ali je označeno zaleđe.

80' Atraktivne škarice Embola! Švicarac je pucao s ruba šesnaesterca, ali udarac je otišao daleko od stative.

73' Cristiano Ronaldo ulazi u utakmicu umjesto heroja Ramosa. Cijeli stadion mu je krenuo pljeskati.

67' GOOOOL! Portugalci u potpunosti uništavaju Švicarce! Ramos zabija hat-trick i za 5:1 Portugalaca.

58' GOOOOL! Zabili su sada i Švicarci! Shaqiri je ubacio iz kornera, lopta je preletjela Pepea i došla do Akanjija koji na drugoj vratnici zabija za 4:1

55' GOOOOL! Portugal uništava Švicarsku i Guerreiro im zabija četvrti pogodak! Odlična akcija Felixa i Silve koja na kraju završava pogotkom pod gredu.

51' GOOOL! Portugal zabija i svoj treći pogodak protiv Švicaraca, a gol u mrežu po drugi put posprema Ramos. Pogodio je sjajno s prve vratnice nakon odličnog prizemnog ubačaja Dalota.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Švicarci su napravili prvu zamjenu. Ušao je Comert, a izašao Schar.

Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

42' Čistu prigodu imali su sada Portugalci, čista kontra. Išao je Ramos sam do gola i imao je 1-1 priliku s golmanom, ali Sommer to brani.

37' Uh, odlična prilika za Švicarce sada! Freuler je tukao glavom s tri metra, ali je Dalot bio miran i izbio ju je u polje.

34' GOOOOL! Nakon kornera Pepe je najviši i zabija za 2:0 i novo vodstvo Portugalaca.

32' Kako su se razigrali Portugalci sada. Joao Felix je fantastično ubacio, ali je švicarski igrač izbacio u korner ispred Ramosa.

23' Nova šansa za Portugal! Ramos je gađao s ruba šesnaesterca, iako je u mnogo boljoj poziciji bio Bruno Fernandes.

17' GOOOOL! Prva prava prigoda na utakmici, prvi udarac na gol i prvi pogodak Portugala za 1:0! Strijelac je Ramos. Felix je poslao loptu koju je prihvatio Ramos i iz skoro mrtvog kuta ju je poslao u lijeve rašlje.

14' I dalje nema većih prigoda na ovom susretu...

7' Portugalci dominiraju posjedom (57 posto), ali nema previše prigoda za sada.

5' Embolo je zaprijetio s ruba šesnaesterca, od bloka je lopta otišla u korner.

1' Počela je utakmica.