KANADA - MAROKO 1:2 / Marokanci srušili Kanadu i svrgnuli Hrvatsku s vrha skupine, Borjan i braniči kiksevima odveli Kanađane u poraz

Tekstualni prijenos utakmice Maroko - Kanada mogli ste pratiti na Net.hr-u

1.12.2022.
17:58

Hrvatska reprezentacija osvojila je drugo mjesto u skupini F odigravši 0-0 protiv Belgije, a kao prvi su mjesto u osmini finala izborili Marokanci koji su svladali Kanadu sa 2-1.

HVALA LUKAKU, BRAVO VATRENI! /

Hrvatska izborila drugi krug nakon bitke svih bitaka; Imali smo sreće i tragičara Romelua, ali i nevjerojatnog Gvardiola; Drhtali smo na kraju

U dvoboju Maroka i Kanade već nakon 23 minute dvoboja marokanci su imali dva gola prednosti. U 4. minuti početničku pogrešku vratara Milana Borjana iskoristio je Hakim Ziyech. Borjan je izašao iz kaznenog prostora i dodao loptu Ziyechu na 30 metara, a ovaj ga je preciznim udarcem prebacio za vodstvo.

U 23. minuti Hakimi je dugim dodavanjem izbacio Youssefa El Nesyrija, a marokanski napadač je odlično primio loptu i u sprintu došao do kaznenog prostora te sa 12-13 metara pogodio bliži kut pokraj loše postavljenog vratara Borjana.

U 40. minuti Kađani su smanjili zaostatak. Po lijevom boku prošao je Sam Adekugbe i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Na putu se ispriječio Nayef Aguerd promijenio putanju lopte i pogodio bliži kut svojih vrata.

Svjetsko prvenstvo, skupina F, 3. kolo

Maroko - Kanada 2:1 (Ziyech 4', En-Nesyri 23'; Aguerd (ag) 41')

Maroko: Bounou; Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui; Sabiri, Amrabat, Ounahi; Ziyech, En-Nesyri, Boufal

Kanada: Borjan; Johnston, Vitoria, Miller; Buchanan, Kaye, Osorio, Adekugbe; Hoilett, Larin, Davies

90' + 4' Gotova je utakmica, Maroko je pobijedio 2:1 i osvojio prvo mjesto u skupini.

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

80' Nema promjene, Kanađani i dalje stišću, a Marokanci drže rezultat i sve su bliže pobjedi.

76'Kanađani i dalje pritišću.

71' Hutchinson  pucao glavom i pogodio gredu, a lopta je pala na gol liniju. Nije se oglasio VAR i nema gola.

65' Kanađani izgledaju kao potpuno druga momčad, pokušavaju opasnim ubačajima s bokova, ali marokanski braniči su koncentrirani.

55' Kanađani puno bolje izgledaju u nastavku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

60' Kanađani su sve opasniji. Pokušavaju ubačajima s boka u marokanski šesnaesterac,l ali stoperi otklanjaju opasnost.

55' Ništa zanimljivo još nismo vidjeli u drugom dijelu.

52' Dobro su ušli Kanađani u drugo poluvrijeme, ali nema većih opasnosti po marokanski gol.

45' + 5' Gotovo je prvo poluvrijeme, Maroko vodi 2:1.

45' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

45' Kanađni su na krilima ovog (auto)gola krenuli svim silama u napad i pokušavaju stići do izjednačenja do kraja poluvremena.

41' GOOOl Marokanci su si zabili autogol, Aguerd je zatresao vlastitu mrežu. Bio je to prvi autogol na ovom SP-u.

37' Kanađani pokušavaju napraviti nešto, ali to izgleda prilično jalovo.

35' Marokanci igraju vrlo mirno i kontroliraju utakmicu.

30' Kanađani su se ohrabrili i pokušavaju napraviti nešto, ali Marokanci su discipčlinirani i ne dopuštaju im šanse.

23' GOOOL Maroko vodi 2:0. Zabio je En Nesyri, koji je sjajno primio dugačku loptu, izletio pred Borjana i zatresao mrežu. Kanadski stoperi vrlo su loše reagirala u ovoj situaciji i dopustili marokanskom napadaču da primi loptu.

18' Malo se smirila igra u posljednjih nekoliko minuta, pao je tempo nakon uraganskog početka.

15' Prvi opasniji pokušaj Kanađana. Larin je dobro ubacio prema Buchanonu u šesnaestercu, ali on ne uspijeva zahvatiti loptu na petercu.

14' Kanađani ne mogu doći k sebi. Izgledaju jako loše.

9' Sabiri puca iz slobodnog udarca, ali gađa živi zid.

7' Kanađani ne staju s napadima. Odmah žele zabiti i drugi gol.

4' GOOOL Maroko je poveo nakon katastofalne pogreške Borjana. Kanadski golman je istrčao van šesnaesterca i predao loptu Ziyechu, a on poslao loptu u nebranjenu mrežu. U drugoj utakmici, između Hrvatske i Belgije, rezultat je 0:0 i s ovim rezultatima Marokanci osvajaju prvoi mjesto.

1' Odmah opasnost pred kanadskim vratima, Ziyech je ubacio prema En-Nesyriju, koji ne uspijeva do lopte. Kanađani su se spasili.

1' Počela je utakmica.

_________________________________________________

U posljednjem, trećem, kolu Svjetskog prvenstva u skupini F od 16 sati će snage odmjeriti Hrvatska i Belgija u jednoj i Maroko i Kanada u drugoj utakmici.

Nakon pobjede nad Kanadom u drugom kolu Vatreni imaju četiri boda, isto kao i Maroko i mogu osigurati prolazak pobjedom nad Belgijom ili remijem.

Marokanci nakon pobjede nad Belgijom u 2. kolu imaju odlične šanse za prolazak skupine, odlučuju sami o svojoj sudbini i pobjedom će plasirati u osminu finala, dalje ih moiže odvesti i bod, a to hoće li natjecanje u skupini završiti na prvom ili drugom mjestu, odlučivat će gol razlika pa se će protiv Kanade morati ići na što uvjerljiviju pobjedu.

Odani svom identitetu

No, Kanađani im namjeravaju prižiti veliki otpor, a nadaju se i da će moći iznenadtiti te u posljednjoj utakmici stići do povijesne prve pobjede na SP-u.

"Nogometni svijet pitao se kako ćemo igrati na SP-u. Mislim da smo pokazali da igramo napadački i opet ćemo imati takav pristup. Ostat ćemo odani svom identitetu i tražiti priliku da ispišemo povijest", poručio je izbornik Kanade John Herdman.