ŠTO JE, TU JE / Hrvatska je barem u nečem prva na ovom prvenstvu: Navijači baš neće biti zadovoljni

Kanada je povela protiv Hrvatske nakon 68 sekundi

27.11.2022.
17:34

Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 17 sati igra protiv Kanade. Kanađani su poveli već u drugoj minuti nakon krasne akcije u kojoj su izigrali naše nogometaše.

POČETAK IZ NOĆNE MORE /

Kakav hladan tuš za Vatrene: Pogledajte fantastičnu akciju Kanade i pogodak za vodstvo u prvim sekundama

Buchanan je prekrasno ubacio, a Davies je sjajno skočio pokraj Juranovića i zakucao glavom za 1:0. Katastrofalan početak za Hrvatsku, ali je pred nama još praktički cijela utakmica.

Pogodak je pao nakon svega 68 sekundi igre, što je najbrži pogodak Svjetskog prvenstva u Kataru.

Niti u top 10

Davies je nakon svega dvije minute doveo Kanadu u vodstvo, što je najbrži pogodak na ovom Mundijalu. Drugi je pogodak Codyja Gakpova protiv Ekvadora za koji mu je bilo potrebno šest minuta, dok je Craig Goodwin protiv Francuske zabio u devetoj minuti utakmice.

Ipak, Daviesov gol nije ni u top deset najbržih golova u povijesti svjetskih prvenstava. Taj rekord drži Hakan Sukur, legendarni turski napadač kojem je bilo potrebno 11 sekundi da postigne pogodak protiv Južne Koreje na Svjetskom prvenstvu u istoj zemlji 2002. godine.