ENGLESKA - SAD 0:0 / Niti soccer, niti football: Nova nula, gledamo li najdosadnije Svjetsko prvenstvo?

Večeras od 20 sati sastaju se reprezentacije Engleske i SAD-a

25.11.2022.
18:45

U susretu 2. kola skupine B Svjetskog nogometnog prvenstva Engleska i SAD su na stadionu Al Bayt igrali 0-0.

I MI KAŽEMO /

Hrvatskoj će protiv Kanade suditi jedan od najmlađih sudaca koji tvrdi: 'Ne postoji savršeno suđenje'

Prvo poluvrijeme bilo je relativno zanimljivo, falili su samo pogoci. SAD je imao nekoliko krasnih prilika, ali je Engleska prva zaprijetila. Kaneov pokušaj je blokiran u posljednji trenutak. Potom su se Amerikanci razigrali, bilo je nekoliko prilika, a najbliži pogotku bio je Christian Pulisic koji je pogodio gredu nakon sjajnog udarca lijevom nogom.

Gledali smo dosta dinamično prvo poluvrijeme pa se očekivalo da će drugo bi još bolje, no nije bilo ni približno zanimljivo.

Dosadno drugo poluvrijeme

Amerikanci su čak izgledali nešto bolje; više su se trudili i pokušavali, dok su Englezi bili potpuno inertni. Bilo je par pokušaja i s jedne i s druge strane, ali je susret završio bez pogodaka.

Tako smo gledali novu utakmicu na ovom Svjetskom prvenstvu na kojoj nije bilo pogotka. Zanimljivo, ovo je prva utakmica SAD-a na Svjetskom prvenstvu koja je završila bez pogodaka.

Engleska je na vrhu skupine s četiri boda ispred drugog Irana koji ima tri, SAD su treće s dva, dok je na dnu Wales s jednim bodom.

U 3. kolu u utorak će igrati SAD - Iran i Wales - Engleska.

Uživo: Drugo kolo skupine B

Engleska - SAD (0:0)

Sastavi:

Engleska (4-2-3-1): Pickford - Trippier, Stones, Maguire, Shaw - Bellingham, Rice - Mount, Saka, Sterling - Kane

SAD (4-3-3): Turner - Dest, Zimmerman, Ream, Robinson - Adams, McKennie, Musah - Weah, Wright, Pulisic

-------------

Kraj! Ponovno smo gledali utakmicu bez pogodaka... SAD 0, Engleska 0!

93' - Shaw je lijepo ubacio iz slobodnog udarca, Kane je gađao glavom, ali pokraj gola

91' - Došla je lopta do Maguire nakon kornera Engleske, ali nije dobro zahvatio loptu te Turner s lakoćom brani

90' - Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

87' - Probao je Rashford, ali s lakoćom brani Turner. Sve smo bliže novoj utakmici bez pogodaka...

83' - Izlaze Weah i Wright, a ulaze Sargent i mladi Reyna

78' - Krenule su promjene, ušao je sada Rashford umjesto Sake koji je danas odigrao slabašnu utakmicu, kod SAD-a je ušao Shaq Moore umjesto Desta

77' - Evo i prve promjene kod Amerikanaca; ušao je Brendon Aaronson, a izlazi McKennie koji se potrošio, odigrao je vrlo dobru utakmicu u oba smjera

74' - Gordi Albion je sada malo zagospodario terenom

70' - Grealish je sada prekrasno nanizao par igrača SAD-a, ali je izgubio loptu

68' - Evo promjena kod Engleza: Ušli su Grealish i Henderson, a igru su napustili Sterling i Bellingham

67' - Puno bolji dojam su ostavili Amerikanci u drugom poluvremenu...

64' - Pulisic je sada ubacio iz kornera, poprilično opasno je to zavrnuo i Pickford je na kraju izbio u novi korner

59' - Pulisic se sada lijepo oslobodio, pucao ali od svega samo korner

57' - SAD je sada lijepo kombinirao, ali su se Englezi obranili. Amerikanci su jako aktivni na desnoj strani, Dest igra dobru utakmicu

53' - Oštar start Shawa na Weahu, čisti žuti karton, ,ali je sudac odlučio Englezu progledati kroz prste

49' - Wright se sada lijepo namjestio, ali Stones sve prati i blokira, u nastavku akcije je McKennie pucao, ali neprecizno

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, prvo je bilo sjajno, samo fale pogoci

Kraj prvog dijela, na predah ćemo bez pogodaka, usprkos nekoliko sjajnih prilika

46' - Sjajno je sada Mount gađao, ali još bolja obrana Turnera! Dobru utakmicu gledamo

46' - Kakvo čudo; igrat će se samo minuta sučeve nadoknade

45' - Krasna akcija Engleza, Shaw je s boka uposlio Saku, ali je igrač Arsenala pucao jako neprecizno iz sjajne pozicije

43' - Još jedna lijepa prilika, ali pokušaj Pulisica glavom odlazi pokraj gola

41' - Dest je sada krasno prošao, ušao u sredinu i pucao lijevom nogom, ali je njegov pokušaj blokiran

33' - Greda SAD-a! Fantastičan udarac Pulisica lijevom nogom, ali je lopta odsjela na gredi! Kakav bi ovo bio pogodak

29' - Posljednjih par minuta su Amerikanci opasniji, probao je sada Musah, ali je od bloka to završilo u naručju Pickforda

26' - Kakvu je sada priliku propustio McKennie! Sam je ostao na šest, sedam metara, ali promašuje veliku, veliku priliku!

22' - Smirila se igra, čeka se na neku veću priliku. Pomalo je čak i dosadna utakmica...

15' - SAD je sada malo zagospodario loptom, da pokažu i da oni mogu

10' - Fantastična akcija Engleza! Sjajno su kombinirali Saka i Bellingham, prvi je poslao povratnu za Harryja Kanea, ali njegov pokušaj u posljednji tren blokiram Zimmerman

6' - Za sada se preispituju snage, ni jedna, ni druga momčad ne žele riskirati previše

1' - Počeo je susret Engleske i SAD-a

------------

Večeras od 20 sati igra se drugo kolo skupine B, u kojem će se sastati SAD i Engleska. Amerikanci su u prvoj utakmici remizirali s Walesom 1:1, dok su Englezi natrpali Iran i slavili 6:2. Večeras će se sastati te dvije momčadi, za koje se smatra da su favoriti za prolazak u spomenutoj skupini.

Engleska je apsolutni favorit u ovom susretu, ali Amerikanci su stigli u Katar kako bi pokazali da su i oni nogometna nacija. Možemo pričati vjerojatno o najboljoj generaciji u njihovoj reprezentaciji: Christian Pulisic, Weston McKennie, Tyler Adams, Giovanni Reyna, Sergino Dest, Timothy Weah, Brenden Aarosnon redom su sjajni mladi igrači koji žare u europskim klubovima.

Iako su protiv Wales bili uvjerljivo bolji u prvom poluvremenu, u drugom su pali pa je Wales stigao do izjednačenja. Engleska je s druge strane s lakoćom svladala Iran.

Soccer vs. Football

Briljirao je u engleskom dresu Bukayo Saka koji je postigao dva pogotka, a još su se u strijelce upisali i Jude Bellingham, Raheem Sterling, Marcus Rashford i Jack Grealish, ali je u toj utakmici blažu ozljedu pretrpio Harry Kane. Iako se nagađa kako bi trebao biti spreman za SAD, ne bi čudilo da Gareth Southgate odluči odmoriti najboljeg igrača.

Ovo bi ujedno trebao biti dvoboj za prvo mjesto u skupini; Iako je Iran danas svladao Wales, SAD je i dalje favorit u njihovom međusobnom ogledu, dok Englezi ne bi trebali imati velikih problema s Walesom. Mnogi se navijači šale kako će ovaj susret odlučiti i goruće pitanje: Kaže li se soccer ili football?

Amerikanci koriste riječ soccer, dok Englezi odbijaju taj pojam i nogomet, kao i svi u Europi, nazivaju football. Tko večeras pobijedi, mogao bi zaključiti tu dugogodišnju raspravu.