SP ATLETIKA /

SP atletika: Farah najbrži na 5.000 metara

Farah je postao prvi trkač koji je uspio objediniti naslove europskog i svjetskog prvaka na 5,000 metara.

4.9.2011.
14:47

Britanac Mohamed Farah osvojio je naslov svjetskog prvaka na 5,000 metara na SP u atletici u Daeguu.

Farah je do svoje druge medalje na ovom natjecanju, nakon srebra na 10,000 metara, stigao odličnim finišem u kojemu je uspio biti brži od američkog veterana Bernarda Lagata i Etiopljanina Imanea Merge koji su osvojili srebrnu i brončanu medalju.

Farah je ostvario vrijeme od 13:23.36 minuta, Lagat 13:23.64, a Merga 13:23.78.

Farah je postao prvi trkač koji je uspio objediniti naslove europskog i svjetskog prvaka na 5,000 metara. Prošle je godine na EP u Barceloni osvojio zlata i na 5,000 i na 10,000 metara, a u Daeguu je potvrdio kako je trenutačno najbolji dugoprugaš na svijetu.

Lagat (36) je stigao do treće svjetske medalje na 5,000 metara, nakon zlata 2007. godine u Osaki uslijedila su dva srebra, prije dvije godine u Berlinu i ove u Daeguu. Prije no što se prebacio na ovu dionicu, Lagat je godinama bio vrhunski trkač na 1,500 metara.

Merga je kao i Farah osvojio dvije medalje na ovom SP. Brončanoj medalji na 10,000 metara pridodao je još jednu broncu na upola kraćoj dionici.