U MADRIDU TRLJAJU RUKE / Šok u Primeri: Barcelona izgubila na Nou Campu!

Atletico Madrid i Real Madrid sada imaju priliku preskočiti Barcelonu na vrhu ljestvice. Atletico će u nedjelju ugostiti Real Sociedad, dok Real Madrid gostuje kod Athletico Bilbaoa.

1.2.2014.
18:30
AP Images

BARCELONA - Nogometaši Valencije priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu 22. kola Primere na Nou Campu Barcelonu 3-2 nanijevši Barci prvi domaći poraz ove sezone.

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i povela je već u osmoj minuti golom AlexisaSancheza na asistenciju LionelaMessija. U nastavku susreta domaćin je imao još niz odličnih prilika, no niti jednu nije iskoristio. Kazna je stigla u 44. minuti kada je izjednačio DanielParejo. U trećoj minuti drugog dijela 'šišmiši' su poveli golom PablaPiattija.

U 53. minuti dosuđen je vrlo dvojben kazneni udarac za Barcelonu kojeg je realizirao Messi, no samo pet minuta kasnije uslijedilo je novo vodstvo Valencije, a strijelac je bio Alcacer. Zanimljivo, bio je to treći udarac Valencije u okvir gola i treći pogodak. Novi problemi za aktualnog španjolskog prvaka uslijedili su u 78. minuti kada je isključen JordiAlba. U samoj završnici domaćin je mogao barem do boda, no Messi je promašio zicer.

Bila je to prva pobjeda Valencije protiv Barcelone u posljednjih 13 susreta, te prva na Nou Campu nakon listopada 2003.

Barca trenutačno vodi na ljestvici sa 54 boda koliko ima Atletico, no Katalonci imaju bolju razliku pogodaka. Real Madrid ima bod manje. Valencija je skočila na osmo mjesto.