SLAVEN OSVOJIO BOD U LUDOJ UTAKMICI NA POLJUDU: / Hajduk preokrenuo pa prosuo prednost, Diamantakos zabio u debiju

Hajduk je u utakmicu ušao kao treća, a Slaven kao osma momčad na ljestvici 1. HNL

29.8.2020.
21:59
Milan Sabic/PIXSELL

U susretu 3. kola Prve HNL Hajduk i Slaven Belupo su na Poljudu igrali 2-2 (0-1).

Poveli su gosti preko Krstanovića (38-11m), Hajduk je u nastavku preokrenuo golovima Diamantakosa (51) i Gyurcsa (65), da bi za konačnih 2-2 zabio Bačelić-Grgić (70).

Krstanović ušao pa zabio

Slaven Belupo je do prednosti stigao u završnici prvog poluvremena kada je udarac Bogojevića prema vratima Hajduka pogodio u ruku Vuškovića, pa je sudac Batinić pokazao na bijelu točku. Zanimljivo, nakon dosuđenog kaznenog udarca trener gostiju Stipić odlučio se na izmjenu te je u igru uveo veterana Krstanovića koji je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Hajduk je uspio poravnati preko svog ovoljetnog pojačanja, grčkog napadača Diamantakosa koji se upisao u strijelce u svom debiju za splitski sastav. On je u 51. minuti udarcem sa 17-18 metara pogodio sam donji lijevi kut gostujućeg gola.

Hajduk drugi, Slaven sedmi

Do preokreta Hajduk je stigao u 65. minuti iz vrlo jednostavne akcije, Posavec je ispucao dugu loptu, stoper Slavena je glavom poslao loptu prema svom golu, do nje je stigao Gyurcso te obišao Filipovića na vratima Slavena i pogodio mrežu.

Ipak, samo pet minuta potom gosti su izjednačili na konačnih 2-2, Bačelić-Grgić je nakon udarca iz kuta bio najviši pred golom Hajduka i glavom s pet metara pogodio mrežu iza Posavca.

Drugi Hajduk sada ima sedam bodova, dva manje od vodeće Gorice, a jedan više od Dinama i Rijeke s tim da Dinamo ima utakmicu manje, dok je Slaven Belupo sedmi s dva boda.

Neposredno prije početka utakmice Hajduk je objavio kako je jedan njegov igrač zaražen koronavirusom, no susret je ipak odigran.

Prva hrvatska nogometna liga, 3. kolo Subota, 20.05, stadion Poljud

Hajduk - Slaven Belupo 2:2

Hajduk: Posavec, Jakoliš, Ismajli, Vušković, Čolina, Jurić, Jradi, Caktaš, Gyurcso, Jairo, Diamantakos

Slaven Belupo: Filipović, Božić, Goda, Etoundi, Bačelić-Grgić, Glavčić, Paracki, Soldo, Lulić, Boakye, Bogojević

90' + 4' Gotova je utakmica na Poljudu, Hajduk i Slaven odigrali su 2:2.

85' CRVENI KARTON Splićani su ostali s desetoricom nakon što je drugi žuti dobio Jairo.

83' Nekoliko pokušaja Hajduka udarcima iz daljine. Prvo je Caktaš pucao s 18 metara, a potom Nejašmić s 25, ali mreža Slavena se ne trese.

71' GOL Slaven je izjednačio, zabio je Bačelić-Grgić glavom nakon kornera.

65' GOL Hajduk je preokrenuo i vodi 2:1! Zabio je Adam Gyurcso koji je izašao sam ispred golmana Slavena, zaobišao ga i poentirao.

53' Mogli su sada Splićani prokrenuti, ali Jairo nije dobro reagirao nakon Caktaševog ubacivanja.

51' GOL Hajduk je izjednačio na 1:1. Zabio je novi napadač Bijelih Diamantakos kojemu je to prvi nastup za splitski klub. Pogodio je Grk silovitim udacem sa 17 metara

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

38' Krstanović je, inače, ušao u igru umjesto Etoundija kako bi izveo jedanaesterac.

38' GOL Slaven Belupo vodi, zabio je Krstanović iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon što je Vuškovića lopta pogodila u ruku.

25' Ogromna šansa za Hajduk, Caktaš je opasno pucao, a vratar slavena Filipović još mu je bolje obranio.

11' Pokušaj Hajduka, Jurić puca iz daljine, ali to ide visoko iznad gola.

3' Gosti su prvi zaprijetili. Glavom je pucao Boakye, a Posavec to obranio.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

Nogometaše splitskog Hajduka u trećem kolu 1. HNL očekuje utakmica sa Slaven Belupom na Poljudu. Bijeli su pobijedili u prve dvije uakmice i sada se s maksimalnih šest bodova nalaze na trećem mjestu ljestvice.

Uoči ovog susreta iz Hajduka su potvrdili da je jedan njihov igrač zaražen koronavirusom, o čemu više možete pročitati .

KORONAVIRUS U HAJDUKU: /

Bijeli potvrdili - jedan naš igrač pozitivan je na Covid-19

Dvoboj sa Slavenom najavio je prvi trener Hajduka Hari Vukas, koji je momčad preuzeo nakon odlaska Igora Tudora koji je otišao u Juventus gdje je postao pomoćnik Andrei Pirlu.

Hari Vukas

Važna pobjeda

U prvoj Vukasovoj utakmici na klupi Hajduk je na gostovanju pobijedio Osijek.

"Kao i uvijek nakon odrađene utakmice radi se analiza. U njoj smo uočili da je bilo dosta dobrih stvari, ali i onih koje nisu dobre i koje treba korigirati. Pobjeda je vrlo bitna i vrlo važna i zbog toga smo zadovoljni, ali idemo dalje kroz analizu popraviti ono što može biti bolje", rekao je Vukas i najavio susret sa Slavenom:

"To je jedna ekipa koja ima stabilnost u igri, oni su jedan dosta organiziran i nezgodan protivnik i analizirali smo sve njihove strane. Znamo da je ta utakmica bitna za nas i da se trebamo satrat da bismo je dobili."

U ovoj utakmici će pravo nastupa za Bijele imati i novo pojačanje Bijelih, napadač Dimitrios Diamantakos.