Cibona je sjajno otvorila utakmicu i odmah stekla značajnu prednost.

25.1.2014.
21:31
Marko Prpic/PIXSELL

U derbiju 18. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je kao gost u Domu sportova svladala Cedevitu sa 85-67 (23-10, 17-21, 22-24, 23-12).

Cibona je sjajno otvorila utakmicu i odmah stekla značajnu prednost. Cedevita se tijekom druge i treće četvrtine u nekoliko navrata uspijevala približiti na četiri ili pet poena razlike, ali u završnih 10 minuta gosti su na krilima izvanrednog Jerela Blassingamea na kraju stigla do velike pobjede.

Blassingame je dvoboj završio sa 24 koša i 10 asistencija, Ivan Siriščević je dodao 16, a Dario Šarić usprkos problemima s osobnim pogreškama 13. U sastavu Cedevite najbolji je bio Nolan Smith sa 22 ubačaja, Ivan Ramljak je dodao 10.

Cibona je tako u oba ovosezonska dvoboja u ABA ligi svladala Cedevitu, a četvrtom pobjedom u nizu istaknula ozbiljnu kandidaturu za Final Four.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 12-6, a Cedevita na 13-5.