SRUŠIO REKORD / Sebastian Vettel svjetski prvak

Nijemac je u bolidu Red Bulla postao najmlađim svjetskim prvakom u povijesti Formule 1. Svoj je san ostvario na stazi u Abu Dhabiju. Bivši prvak Alonso je prvenstvo okončao na 2. mjestu sa zaostatkom od 4 boda.

14.11.2010.
15:03
PIXSELL

ABU DHABI -  Nijemac Sebastian Vettel (Red Bull) je u dobi od 23 godine i 134 dana postao najmlađi svjetski prvak u povijesti Formule 1, a do naslova je stigao zahvaljujući pobjedi u posljednjoj utrci sezone, Velikoj nagradi Abu Dhabija.

Vettel je u posljednju utrku sezone ušao kao trećeplasirani u ukupnom redoslijedu SP-a sa 15 bodova manje od vodećeg Španjolca Fernanda Alonsa (Ferrari) i sedam od momčadskog kolege, Australca Marka Webbera na drugom mjestu.

Vettel je prvenstvo okončao sa 256 bodova, Alonso je drugi sa 252, a Webber treći sa 242.

No, Alonso i Webber su utrku u Abu Dhabiju okončali na tek sedmom, odnosno osmom mjestu.

U Abu Dhabiju je drugo mjesto zauzeo Britanac Lewis Hamilton (McLaren), koji je uoči utrke također imao minimalne izglede za naslov, dok je utrku kao treći završio prošlogodišnji prvak, Britanac Jenson Button (McLaren).