SJAJNA ASISTENCIJA ĆORLUKE / Sanchez i Messi 'potopili' Bayer u gostima

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka, Barcelona je pobjedom 3:1 u Leverkusenu kod Bayera načinila veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

14.2.2012.
22:46
Pixsell

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Barcelona je na gostovanju u Leverkusenu pobijedila Bayer3:1 (1:0) i načinila veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Uzvratni susret je sedmog veljače na Camp Nou.

Barcelona je svoju veliku dominaciju u prvom poluvremenu okrunila golom Alexisa Sancheza u 41. minuti na asistenciju Lionela Messija. Međutim, Bayer je na otvaranju drugog dijela, u 52. minuti izjednačio golom Michala Kadleca nakon sjajne asistencije hrvatskog reprezentativca Vedrana Ćorluke.

Tri minute kasnije Sanchez je svojim drugim golom vratio Barcu u prednost, a domaćin je novu priliku za izjednačenje imao u 62. minuti kada je Castrov udarac završio u vratnici.

Sve dvojbe oko pobjednika riješio je Lionel Messi golom u 89. minuti.