ZAGREBAŠI NISU IZDRŽALI DO KRAJA: / Karabatić, Hansen i Vori slomili domaćina i slavili s uvjerljivih osam razlike

Rukometaši PSG-a slavili su u prvoj utakmici četvrtfinala protiv PPD Zagreba 28:20 (16:13).

23.4.2016.
20:00

Francuska momčad prepuna zvijezda pokazala se ipak prejakom za hrvatskog prvaka, a PSG je s visokom pobjedom u Areni praktički osigurao završni turnir. PPD Zagreb je na početku drugog dijela sustigao Parižane, ali su im mogli parirati tek tih nekoliko minuta, da bi Karabatić i društvo brzo "ubacilo u višu brzinu" i suvereno došli do pobjede.

Hansen nezaustavljiv u prvom, Karabatić u drugom dijelu

Parižani su dominirali u prvom dijelu, vodili su i s pet razlike, a obrana PPD-a nikako nije pronalazila načina kako zaustaviti Hansena, koji je u prvom dijelu zabio čak šest golova. Zagreb je na odmor, unatoč velikim pogreškama, otišao samo s tri gola zaostatka (13-16).

Drugi dio je momčad Veselina Vujovića počela uraganski, izjednačili su na 16-16 i ravnopravno se se nosili s PSG-om sve do sredine poluvremena, kada zagrebački sastav opet upada u "crnu rupu", pa u 48. minuti Francuzi vode s 22-18. Nažalost po PPD, razlika se nakraju popela na +8 i hrvatski prvak se gotovo sigurno oprostio od Lige prvaka.

Odličan Vori, Mandalinić i Vujić zabili po 4

Kod PPD-a su Stipe Mandalinić i Stefan Vujić zabili po 4 gola, a Zlatko Horvat i Antonijo Kovačević po tri, dok su Parižane predvodili najbolji igrač utakmice Mikkel Hansen s 9 golova, Nikola Karabatić (6), te Igor Vori i Luc Abalo s 5 pogodaka.

Rezultati:

Vardar - Veszprem 26-29 (9-12) Flensburg - Kielce 28-28 (13-14) PPD Zagreb - PSG 20-28 (13-16) nedjelja: Kiel - Barcelona

PPD ZAGREB - PSG 20:28 (13:16)

60' - Gotovo je, PSG je pobjedio 28:20.

59' - Sjajna Vorijeva asistencija za Karabatića koji povisuje na +8 (20:28)

57' - Mikael Hansen je nezaustavljiv, doveo je PSG do najveće prednosti (20:26), ubrzo je i +7

56' - Hansen i još jednom Abalo odveli su PSG na +5 (20:25)

55' - Nakon potgotka Abaloa, zagrebaši su "prodali" još jedan cepelin, Horvat je bacio za Mandalinića koji ne griješi (20:23). Veliki problem Zagreba su isključenja, PSG je zabio šest golova s igračem više, PPD dva.

51' - Zagreb je zabio nakon sedam minuta, strijelac je Josip Valčić (19:22)

49'- Omeyer je skinuo udarac Zlatka Horvata, to je njegova 11. obrana na utakmici

48' - Kvaliteta PSG-a ipak dolazi do izražaja, zabio je Abalo, Omeyer skinuo pokušaj loba Kovačeviću, a Igor Vori zabio svoj peti gol na utakmici (18:22)

44' - Kovačević je krenuo u kontru po prvo Zagrebovo izjednačenje, ali mu je Karabatić oduzeo loptu i u sljedećoj akciji zabio gol za +1 (18:19)

42' - Šteta, Omeyer je obranio sedmerac Horvatu... No, u sljedećem napadu zabio je Mandalinić za novo izjednačenje! (18:18)

40' - Karabatić je doveo PSG u vodstvo (17:18)

39' - Ne da se Zagreb, izjednačio je Pavlović (17:17)

38' - Igor Vori odličan je večeras, zabio je svoj četvrti pogodak (16:17)

35' - Sjajno je Zagreb otvorio drugo poluvrijeme, s tri pogotka (jednim Horvata iz sedmerca) izjednačio na 16:16!

Kraj prvog poluvremena

30'- Hansen je zabio na isteku poluvremena, ali suci nisu priznali gol zbog isteka vremena

29' - Antonio Kovačević zabio je treći gol n autakmici, Zagreb je iskoristio drugo isljučenje Vorija

25' - Ponovno je Abalo precizan s krila (11:15), a zatim Hansen zabija svoj šesti pogodak na utakmici (11:16)

22' - Novi gol Zagreba, ali ekspresno je uzvratio Hansen, njegov peti gol na utakmici (10:13)

21' - Kovačević je još jednom zabio s krila, a Filip Ivić na drugoj strani obranio udarac Abalou, zagrebaši su na -3 (9:12)

20' - S druge strane nezaustavljiv je Hansen, ima šut 4-5 (7:12), uzvratio je Horvat

19' - Zagrebaši drže priključak, zabili su Mandalinić i Kovačević (7:11)

15' - Zagrebova obrana preslaba je za pariške pucače, novi gol zabio je Hansen (5:10)

13' - Pogodio je Domagoj Pavlović (5:8)

12' - Novo isključenje za Zagreb, ovaj put Tončija Valčića, Karabatić je zabio s igračem više (4:8), ulazi Filip Ivić umjesto Stevanovića

11' - Zlatko Horvat zabio je četvrti gol Zagreba (4:7)

10' - Drugi pogodak Karabatića nakon lijepo izrađene akcije PSG-a (3:7)

8' - Honrubia je zabio iz kontre, Mandalinić je isključen (3:6)

7' - Ponovno Kontrec s crte (3:4), uzvratio je Karabatić (3:5)

6' - Mandalinić zabija iz cepelina! (2:3)

5' - Isključenje Domagoja Pavlovića, sedmerac za PSG izveo je Hansen i zabio (1:3)

3' - Tin Kontrec je s crte zabio prvi gol Zagreba (1:2)

2' - Isključenje Igora Vorija zbog udarca po licu Stipe Mandalinića

1' - PSG je poveo pogotkom Hansena, Stevanović nije imao izgleda obraniti taj udarac (0:1)

20:30 - sve je spremno za početak. Idemo, Zagreb!

20:15 - Spektakularno predstavljanje igrača u dvorani, uz ugašena svjetla i vatrene plamenove. Pavlović, koji je bio upitan za ovu utakmicu, ipak je u sastavu.

20:00 - Arena je puna, 12 tisuća gledatelja natiskalo se u zagrebačkom sportskom hramu kako bi podržali rukometaše Zagreba.