Zagreb u velikom stilu najavio Barcelonu!

Rukometaši hrvatskog prvaka Zagreb Croatia Osiguranja izborili su tijesnu 28:27 pobjedu na gostovanju kod Kadetten Schaffhausena u sklopu 3. kola skupine A Lige prvaka.

13.10.2011.
23:58

Zagreb je do treće pobjede u isto toliko utakmica došao u posljednjim trenucima, točnije golom Marka Kopljara 50 sekundi prije kraja. Bio je to njegov osmi gol na utakmici, gol koji je hrvatskom prvaku donio prvu pobjedu ikad ostvarenu u Schaffhausenu.

Nakon posve izjednačenog prvog poluvremena (14:14) Zagreb je u nastavku hvatao rezultat, a pet minuta prije kraja došao je do izjednačenja (25:25) golom Špilera. U posljednju minutu ušlo se s neriješenim rezultatom (27:27), a potom se Kopljar promeće u junaka susreta.

Zagreb je posljednji napad švicarske momčadi branio s igračem manje nakon što je devet sekundi prije kraja isključen Tonči Valčić. Švicarci su uspjeli loptu gurnuti do desnog krila, ali udarac Tomineca u posljednjoj minuti brani vratar Šego (9 obrana).

Pored Kopljara, najbolji strijelac Zagreba bio je Horvat s pet golova, dok su kod Schaffhausena najviše zabili Graubner i Uršić, po osam golova.