VIDEO Imamo možda i najluđu utakmicu godine: odličan rukomet, napetost, i nevjerojatni sedamnaestogodišnjak

Jedna od najboljih ali definitivno i najluđih utakmica ove godine odigrala se prošlog tjedna u njemačkom Magdeburgu. Istoimeni domaćin ugostio je mladu i atraktivnu ekipu Sportinga u drugoj utakmici osmine finala rukometne europske lige.

12.4.2022.
20:04
magdeburg facebook

Rukometna europska liga podiže svoju kvalitetu iz godine u godinu. Igra se kvalitetan rukomet, natjecanje je puno bolje organizirano i možemo vidjeti kako klubovi s manjom financijskom moći također igraju vrhunski rukomet.

kakva euforija /

VIDEO Europski velikan se na dramatičan način spasio od ispadanja iz prve lige, pogledajte ludo slavlje u dvorani

Gol za gol od početka do kraja

Magdeburg je imao prednost od dva pogotka iz prve utakmice koja se igrala u Lisabonu. Nijemci su i u drugoj utakmici bili favorit, no odmah je bilo jasno da se Sporting neće predati.

Utakmica se gotovo cijelo vrijeme igrala gol za gol. Tek su u jednom trenutku u drugom poluvremenu domaćini imali tri gola prednosti, a na poluvrijeme su otišli sa dva gola više od Sportinga. U drugom poluvremenu se Sporting vratio, ponovno se igralo gol za gol sve do posljednjih nekoliko minuta. Sporting pet minuta prije kraja dolazi do dva gola prednosti i rezultat je bio 34-32.

Tada je utakmica postala dramatična jer su suci dodijelili dva isključenja Sportingovim igračima. Portugalci tvrde kako nema govora niti u jednom od ta dva isključenja, te su zbog toga postali jako nervozni.

Mlada braća Costa

Magdeburg okreće utakmicu i dolazi do rezultata 36:3 i prolaska u četvrtfinale. Utakmicu su zasigurno obilježila dva Portugalca. Francisco Costa i Martim Costa zabili su devet, odnosno osam golova. Braća Costa rođena 2002. i 2005. godine. Mlađi, koji je zabio devet golova ima tek 17 godina.

Najbolji u redovima Magdeburga bio je islandski reprezentativac Omar Ingi Magnusson koji je zabio deset golova.

Na kraju utakmice došlo je i do međusobnog obračuna igrača i stožera obje ekipe.