[VIDEO] FRANCUSKA SLAVILA U DERBIJU 1. KOLA, ŠVICARCI IZNENADILI: / Francuzi nastup na SP-u otvorili sjajnim golom, pogledajte ga

U drugoj utakmici u skupini E Švicarska, koja je dan prije početka SP-a doznala da će nastupiti na turniru, svladala je Austriju

14.1.2021.
22:33

U susretu 1. kola E skupine svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, Francuska je pobijedila Norvešku sa 28-24.

[VIDEO] BIZARNA ODLUKA NA SP-U: /

Slovenci 'utrpali' 51 gol J. Koreji, a nakon utakmice nisu mogli vjerovati što su organizatori napravili

Bio je to okršaj osvajača medalja s posljednjeg SP-a u Njemačkoj i Danskoj gdje su Norvežani bili srebrni, a Francuzi brončani.

Mahe najefikasniji

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru (13-13), no u nastavku je Francuska na krilima sjajnog Wesley Pardina koji je sakupio čak 16 obrana bila bolja i zasluženo je osvojila prve bodove.

Najefikasniji u francuskim redovima bio je Kentin Mahe s devet, dok su Nedim Remili, Timothey N'Guessan i Hugo Descat zabili po četiri gola. Norvešku je vukao sjajni Sander Sagosen sa 10 golova.

Švicarci iznenadili

U drugom susretu iz skupine Švicarska, koja je dan prije početka SP-a doznala da će nastupiti na turniru, nakon što su odustali Amerikanci, je iznenađujuće porazila Austriju sa 28-25.

Švicarce su do slavlja predvodili Andy Schmid sa sedam, te Lenny Rubin i Cedrie Tynowski sa po šest golova, dok je u austrijskim redovima najefikasniji bio Robert Wener sa sedam golova.

U skupini G Švedska nije imala problema protiv Sjeverne Makedonija, koja je uskočila umjesto Češke, pobijedivši sa 32-20.

Hampus Wanne je zabio 11 golova za Švedsku, dok je Kiril Lazarov s pet golova bio najbolji u suparničkim redovima.