VESELJE U KATOWICAMA: / Hrvatska prošla dalje i protiv Islanda slavila 37-28

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman u drugi krug europskog prvenstva u Poljskoj nakon što je u posljednjem susretu B skupine u Katowicama pobijedila Island 37-28 (19-10).

19.1.2016.
22:05
Sanjin Strukić/PIXSELL

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini i u drugi krug prenosi dva boda. U drugom dvoboju iz ove skupine Norveška je pobijedila Bjelorusiju 29-27 i prenosi četiri boda, dok Bjelorusija ide dalje bez bodova.

S domaćinom u drugom krugu

Hrvatska će u drugom krugu igrati u skupini I protiv Poljske koja je pobijedila Francusku 31-25 i tako prenijela četiri boda, Francuzi dolaze s dva, a Makedonci bez bodova.

Hrvatska je protiv Islanda odigrala fantastičnu utakmicu, posebno prvih 15 minuta nakon kojih je vodila 11-2. U 16. minuti prvi put je bilo i velikih deset golova prednosti (13-3), a u drugom poluvremenu naša je prednost iznosila i 12 pogodaka razlike.

Na koncu je završilo s uvjerljivih plus devet (37-28).Hrvatsku su do pobjede predvodili MarinoMarić sa osam golova, ManuelŠtrlek je dodao šest, a Ivan Čupić i Zlatko Horvat sa po četiri gola. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Gudjon Valur Sigurdsson i Arnor Thor Gunnarsson sa po šest golova.

Hrvatska - Island 37:28

Hrvatska: Alilović; Duvnjak, Kopljar, Slišković, Marić, Štrlek, Ćupić (Gojun, Horvat, Karačić, Kovačević, Mamić, Šebetić, Cindrić, Brozović)

Island: Gustavsson; Palmarsson, Atlason, Petersson, R. Gunnarsson, Sigurdsson, Gunnarsson

Kraj

60. minuta - Gojun je zabio za deset razlike. Na devet vraća R. Gunnarsson.

59. minuta - Marić je dao svoj osmi gol, 36:27,

57. minuta - Sedmerac za Island izveo je Gudjonnson, 35:27.

56. minuta - Horvat iz kontre za 35:26.

55. minuta - Hrvatska sada ima igrača više i 34:26. Izbornik je prethodno upozorio igrače da nema opuštanja.

54. minuta - Islanđani smanjuju na 33:26. Babić je zvao time out.

53. minuta - Sigurdsson smanjuje na 33:25. Stevanović je potom majtorski zaustavio zicer.

52. minuta - Islanđani su realizirali sedmerac, 32:24. Marić je s druge strane dao svoj šesti gol.

51. minuta - Vratar Gustavsson sada je zabio, 32:23.

50. minuta - Stevanović je obranio sedmerac Gunnarssona.

49. minuta - Mamić zabija, prije njega i Islanđani su dali gol. Brozović je dobio dvije minute, a Island sedmerac. Gunnarsson je nepogrešiv, 32:22

48. minuta - Sigurdsson petom golom smanjuje na 30:20. Horvat vraća na plus 11 iz sedmerca, i to lobom.

46. minuta - Petersson za 30:19 s igračem više.

45. minuta - Sigurdsson je sada dao svoj četvrti gol, 29:18. Poslije njega Kopljar je povećao vodstvo.

43. minuta - Gunnarsson je pospremio u gol još jednu loptu, 28:17. Marić opet uzvraća.

42. minuta- Sigurdsson daje svoj treći gol, 27:16. Štrlek uzvraća.

40. minuta - Brozović daje gol za 27:15.

39. minuta - Mamić se također upisao u strijelce, 26:15.

38. minuta - S krila za Islnad zabija Gunnarsson, njegov treći gol, 24:14. Duvnjak smanjuje na 25:14.

37. minuta - Gunnarsson je realizirao sedmerac, 24:13.

36. minuta - Najveća prednost Hrvatske, Štrlek zabija za 24:12.

35. minuta - Islanđani smanjuju iz sedmerca, Horvat uzvraća, 23:12.

34. minuta - Brozović pod prekršajem zabija svoj prvi gol, 22:11.

33. minuta - Horvat je dao svoj prvi gol iz sedmerca. počeo je drugo poluvrijeme umjesto Ćupića, 21:11.

32. minuta - Štrlek je zabio za 20:10. Svavarsson je uzvratio.

31. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme

Upravo je izašao zanimljiv podatak:

Kraj prvog poluvremena

30. minuta - Karačić je za kraj prvog dijela zabio prekrasan gol za 19:10.

28. minuta - Islanđani su smanjili s dva uzastopna gola, 18:10. Hrvatska je zatražila time out.

26. minuta - Izvrstan Duvnjakov pas za Štrtleka, 18:8.

25. minuta - Slišković je prekinuo seriju protivnika, 17:8.

24. minuta - Gunnarsson je zabio s linije, prebacio je loptu preko Alilovića, 16:7. Sigurdsson je poslije njega donio Islandu seriju 2:0. 16:8.

22. minuta - Ćupić je opet vratio Hrvatskoj +10, 16:6.

20. minuta - Islnđani su uhvatili ritam, daju gol za gol, 15.6.

19. minuta - Gunnarsson je zabio iz sedmerca za 14:5. Marin marić dao je svoj četvrti gol, 15.5.

18. minuta - Šebetić je uzvratio nakon gola Islanđana, 14:4.

16. minuta - Islanđani su privremenio smanjili ralziku, ali je Ćupić s krila odlično zabio za 12:3. U sljedećem napadu je isti igrač zabio za deset razlike.

15. minuta - Slišković je dao gol za ogromnih devet razlike, 11:2.

14. minuta - Šebetić je opet povećao vodstvo, 10:2 za Hrvatsku.

13. minuta - Štrlek je zabio za vodstvo 9:2. Sigurdsson je potom probao iz sedmerca, a Alilović je obranio.

12. minuta - Kopljar vodi Hrvatsku na +6.

10. minuta - Sada je i Duvnjak zabio, 7:2.

9. minuta - Štrlek je zabio iz kontre, 6:2. Duvnjak je poslao odličnu loptu preko cijelog terena.

8. minuta - Atlason je kaznio pogrešku u obrani Hrvatske, 5:2.

7. minuta - Marić je dao svoj treći gol i odveo Hrvastku na četiri razlike.

6. minuta - Marić je prihvatio otpadak i zabio nakon neuspješnog pokušaja Ćupića, 4:1. Alilović je potom obranio na drugoj strani.

5. minuta - Lijepa akcija Hrvatske. Marić je zabio s crte za 3:1.

2. minuta - Petersson zabija, a potom i Ćupić nakon sjajnog dodavanja Gojuna

1. minuta - Počela je utakmica. Kopljar je zabio u prvom napadu.

20:24 - U pet utakmica s Islandom upisali smo četiri pobjede i jedan remi na Euru u Austriji 2010. godine.

20:22 - Kauboji su izašli na parket:

20:19 - Objavljeni su sastavi:

20:07 - Hrvatska će imati dobru podršku navijača.

Bitni bodovi

19:50 - Norveška je pobijedila Bjelorusiju s 29:27 te je Hrvatskoj osigurala drugi krug natjecanja.

Norvežani su ovom pobjedom završili prvi u skupini, dok Hrvatska može biti druga ako pobijedi Island i prenijeti u drugi krug dva boda. Ako izgubi neće prenijeti niti jedan bod. S jednim bodom idemo dalje ako bude neodlučan rezultat.

19:40 - U 53. minuti Norvežani imaju šest golova prednosti - 28:22. Ovako slave njihovi navijači:

19:30 - Norveška vodi Hrvatsku u drugi krug. Deset minuta prije kraja vode protiv Bjelorusije s 24:20.

19:26 - Norveška je u drugom poluvremenu okrenula rezultat. U 41. minuti vodi s 20:17.

19:03 - U tijeku je utakmica između Norveške i Bjelorusije, a na poluvremenu je rezultat 12-13.