PPD ZAGREB ZAMRZNUT PROTIV VARDARA: / Hrvatski prvak ostao bez odgovora na Čupića i društvo

Rukometaši PPD Zagreba nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira regionalne SEHA lige, bolji od njih su u polufinalu u Brestu bili igrači Vardara sa 36-28 (19-12).

7.4.2017.
17:31

Susret PPD Zagreba i Vardara praktički je bio riješen u razdoblju od 5. do 10. minute kada je Vardar serijom 4-0 stekao prednost od četiri gola razlike (6-2). Većim dijelom prvoga dijela razlika se kretala od tri do četiri razlike za makedonskog predstavnika da bi u samoj završnici uslijedila još jedna serija Vardara, ovaj put od 4-1 kojom se na odmor otišlo sa sedam pogodaka razlike (19-12).

U drugom poluvremenu PPD Zagreb se u dva navrata približio na pet razlike (25-20, 26-21), ali ne i bliže.

Zlatko Horvat s osam i Stipe Mandalinić sa sedam golova predvodili su PPD Zagreb, dok su Ivan Čupić s osam i Vuko Borozan sa šest pogodaka bili najefikasniji kod Vardara.

U drugom poluvremenu od 20 sati igrat će domaćin Meškov i mađarski Veszprem.

PPD Zagreb će u nedjelju od 17.30 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz susreta Meškov - Veszprem, dok će Vardar od 20 sati igrati u finalu protiv pobjednika utakmice Meškov - Veszprem.

PPD ZAGREB – VARDAR 28-36 (12-19)

28-36 KRAJ UTAKMICE!

26-35 Vardar je stigao i do devet pogodaka razlike.

23-32 Već 'dobivenu' utakmicu Vardar koristi za povećanje prednosti.

23-30 Deset minuta do kraja utakmice koja će, gotovo je sigurno, u finale poslati skopski klub.

22-29 Sada je i na osam. Do kraja utakmice ostalo je 12 minuta.

21-27 Čupić je na sedam pogodaka.

17-24 Vardar održava svoju prednost, točnije +7 im pogotkom donosi Karačić.

16-22 Zagreb je povezao dva pogotka i stigao na -6.

13-21 Jotić za Zagreb, Marsenić za Vardar, pa Čupić novim golom za skopsku momčad otvaraju drugo poluvrijeme.

ZAPOČELO JE DRUGO POLUVRIJEME!

12-19 KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vardar uz 6 golova Borozana i 4 Čupića na prednost odlazi sa velikom zalihom. Loša Zagrebova obrana i ne odveć siguran napad iz kojeg treba izdvojiti tek 6 golova Zlatka Horvata.

11-17 Dobra igra Vardara u obrani, još sigurnija u napadačkom dijelu i Golužina momčad već je na 17 primljenih pogodaka.

11-15 Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Zagreb je na -4.

10-14 Zlatko Horvat pogodio je i drugi sedmerac i svojim četvrtim golom smanjio prednost Vardara na tri razlike. Problem je u tome što je s druge strane još raspoloženiji crnogorski lijevi vanjski Borozan koji je upisao pet pogodaka bez promašaja. Inače, Goluža je već i promijenio golmana pa je Stevanović preselio na klupu, a u igru ušao Skok.

6-9 Nakon što je Horvat pogodio za treći gol Golužine momčadi, pogodio je još jednom. Dva pogotka dodao je i Igor Vori, no raspoloženi su i igrači Vardara.

3-6 PPD Zagreb je okončao post bez gola dug sedam minuta.

2-5 Zagreb je bez gola pet minuta. Čupić koristi priliku i pogađa za tri razlike.

2-4 Mandalinić je odlično otvorio, zabio je i drugi gol za hrvatske prvake. Golovima Čupića i Dibirova skopski klub odlazi na +2.

1-1 Stipe Mandalinić bio je strijelac uvodnog Zagrebovog gola i to za izjednačenje nakon što je zabio Igor Karačić.

UTAKMICA JE ZAPOČELA!

Momčadi su predstavljene publici i sve je spremno za početak utakmice.

Bit će ovo njihov peti ovogodišnji sraz. Trenutačni omjer pobjeda i poraza između ovih dviju momčadi jest izjednačen.

Protiv momčadi hrvatskog prvaka koju je nedavno preuzeo Slavko Goluža nastupit će i trojica Hrvata - Igor Karačić, Luka Cindrić i Ivan Čupić.