POSLJEDNJE PRIPREME / Hrvatska na krilima nezaustavljivog Martinovića svladala mlađahnu Makedoniju: Sjajna predstava Kauboja uoči SP-a

Hrvatska je u Poreču u dvorani Žatika svladala Sjevernu Makedoniju

6.1.2023.
19:44
Igor Soban/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobijedila je izabranu vrstu Sjeverne Makedonije sa 40-34 (22-19) u prvoj utakmici Croatia Cupa pred do kraja ispunjenim tribinama dvorane Žatika u Poreču.

MUNDIJAL SVE BLIŽE /

Izbornik zadovoljan, naši rukometaši spremni: 'Sada i ovi mlađi razumiju starije kada im kažu da igranje u reprezentaciji nije samo uživancija i ljepota'

Croatia Cup je posljednji pripremni turnir uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu koje je na rasporedu od 11. do 29. siječnja, a domaćini su Švedska i Poljska.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović sa osam pogodaka iz osam udaraca. Paolo Kraljević je postigao šest golova, a Igor Karačić pet. Po četiri puta su mrežu pogađali Lovro Mihić i Filip Glavaš. Kod Makedonaca su najbolji bili Dejan Manaskov sa devet golova i Filip Kuzmanovski sa sedam pogodaka.

Sjajna predstava

Hrvatski rukometaši su u prvom poluvremenu dvaput došli do četiri pogotka prednosti (9-5, 10-6), ali su Makedonci uspjeli u 22. minuti doći do izjednačenja (15-15).

Izbornik Hrvoje Horvat je u tom dijelu utakmice bio nezadovoljan obrambenim angažmanom svojih izabranika. Nakon prvih 30 minuta efikasna Hrvatska je vodila 22-19.

U drugom poluvremenu su hrvatski rukometaši održavali prednost između tri i pet pogodaka, da bi 15 minuta prije kraja prvi put došli na +6 (31-25). U 52. minuti Hrvatska je imala sedam golova više (36-29), ali su Makedonci odgovorili serijom od tri pogotka.

Primakli su se izabranici Kirila Lazarova i na tri gola zaostatka (37-34), ali je s dva gola Lovre Mihića i jednim Filipa Glavaša Hrvatska došla do konačnih 40-34.

U subotu (20.15 sati) je na Croatia Cupu na rasporedu utakmica Izrael - Sjeverna Makedonija, a u nedjelju (20.15 sati) će turnir biti zaključen dvobojem Hrvatske i Izraela.

Izabranici Hrvoja Horvata će prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu odigrati u petak, 13. siječnja (20.30 sati) protiv reprezentacije Egipta, a domaćin skupine G je švedski Joenkoeping. Tamo će se hrvatski rukometaši još susresti s reprezentacijom SAD-a (15. siječnja) i reprezentacijom Maroka (17. siječnja). Tri najbolje reprezentacije će nastaviti natjecanje u drugom dijelu grupne faze.

Dule i ekipa 2021. u Egiptu na SP-u.

Pripremna utakmica za 28. SP u rukometu

Mjesto održavanja: Poreč (Žatika)

Početak utakmice: 20.15

Hrvatska - Sjeverna Makedonija (40:34)

Kraj! Hrvatska je na kraju uvjerljivo slavila protiv Sjeverne Makedonije 40:34. Martinović je zabio osam pogodaka, ali bilo je tu više raspoloženih igrača. Dobra predstava naših.

30' Makedonci griješe, s druge strane Mihić ponovno pogađa

29' Krasna akcija nakon pauze, Mihić pogađa, 38:34

28' Time-out naših

28' Naši su pogriješili , gol je bio prazan i rezultat je 37:34

27' Kuzmanovski zabija novi sedmerac

26' Mihić pogađa, 37:32

24' Sedmerac za Makedoniju, 36:31

23' Pogodak Makedonaca s krila

22' Prekrasna asistencija Karačića, Mihić zabija za 36:29

21' Lijepa akcija naših, Makedonci uzvraćaju nakon par sekundi, 35:29

20' Prekrasan pogodak Srne, jako, neobranjivo

20' Kuzmanović ponovno sjajno brani, Kauboji imaju priliku za plus sedam

19' Srna pogađa za plus šest

18' Makedonci ekspresno uzvratili, Kauboji nisu mogli uzvratiti istom mjestom, 32:27

17' Prekrasan cepelin naših rukometaša, Šebetić je strijelac

17' Time-out zove Horvat

17' Manaskov zabija za 31:26

15' Sedmerac za Kauboje, Glavaš zabija za 31:25

14' Zabili smo s jedne strane, a onda Kuzmanović brani zicera s druge!

13' 29:25, Bomba Kuzmanovskog, neobranjivo

12' Musa pogađa, nije imao težak posao

11' Ponovno sjajna kombinacija Kauboja, Martinović pogađa. To je njegov osmi pogodak iz isto toliko pokušaja, igra sjajnu utakmicu

11' Sad su Makedonci zaradili isključenje

10' Ponovno Kuzmanovski, igra jako dobro

10' Srna je izborio sedmerac, Karačić precizan, 27:23

9' Makedonci smanjuju na 26:23, Šebetić zaradio isključenje

9' Šebetić zabija nakon krasnih križanja, 26:22

8' Sedmerac za Makedonce, 25:22

8' Kuzmanović je dobio udarac u glavu, pogodila ga je lopta iz velike blizine

7' Lijepo pogađa Srna s druge strane

6' Krasan gol Kuzmanovskog

6' Duvnjakov pokušaj je obranio makedonski golman, Manaskov zabija iz kontre, 24:20, Kauboji griješe na drugoj strani

4' Martinović zabija svoj sedmi pogodak i Hrvatska vodi pet razlike

3' Musa je to promijenio i rezultat je 23:19

3' Sjajna obrana Kuzmanovića s druge strane, još nema pogodaka u drugom dijelu

2' Cindrić je silovito zatresao vratnicu, lopta se odbila našim igračima

1' Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog dijela, dobar ulazak Hrvatske, a onda malo opuštanje. Najviše su Kauboji vodili s četiri razlike, ali su se Makedonci stabilizirali i izjednačili. Na samom kraju poluvremena smo pobjegli na plus tri, rezultat je 22:19

30' Peševski je izborio sedmerac, bit će to posljednji udarac u poluvremenu. Zabio je Kuzmanovski, 22:19

30' Duvnjak je krasno pogodio za 22:18

29' Krasan gol Karačića, onako iz koraka, ali Makedonci uzvraćaju, 21:18

28' Martinović zabija, 20:17

27' Karačić je zabio za 19:16, Makedonci uzvratili nakon par sekundi

26' Makedonci ponovno na minus dva

26' Ponovno Kraljević zabija, time-out Makedonije

25' Još jedna obrana Šunjića

24' Šunjić je uz pomoć bloka upisao novu obranu, Martinović zabija na drugoj strani, 17:15

23' Prvi sedmerac za Hrvatsku danas, Karačić je siguran, 16:15

22' Zabili smo za 15:13, Makedonci uzvraćaju krasnom akcijom, 15:14. Šarac je pogriješio, Manaskov kaznio i to je 15:15. Kauboji su vodili četiri razlike, Makedonci se vratili

20' Čim zabijemo gol, Makedonci brzo uzvraćaju, Horvat je pričao o lošoj obrani Kauboja i tražio više angažmana

19' Ponovno nas muči Peševski, 13:12

18' Kompletni smo, Martinović zabija za 13:11

18' Horvat je pozvao prvi time-out

17' Evo nas ponovno na plus dva, Makedonci s puno sreće ubrzo uzvraćaju

17' Gojun je zaradio prvo isključenje, Šunjić upisao treću obranu, ali Manaskov zavija za 11:10

15' Makedonci se pokušavaju približiti Kaubojima, 11¸:9

14' Makedonci su došli na minus dva, ali Kraljević zabija već svoj peti gol večeras

13' Krasan pogodak Makedonaca, 10:7

12' Šebetić je pogodio vratnicu

11' Pasivan napad Makedonaca, lopta se na krjau odbila do Georgijevskog i to je 9:6, Kauboji brzo uzvraćaju

10' Jelinić zabija iz teške situacije, krasan gol

9' Martinović odmah uzvraća

9' Hrvatska igra lepršavo i dobro u obrani, 7:5 nakon pogotka nezgodnog Peševskog

5' Duvnjak je ukrao jednu loptu i na kraju pogodio za 4:2, a onda nova pogreška Makedonaca i Kraljević zabija drugi pogodak na susretu, 5:2

4' Greška Makedonaca i Kraljević dovodi Hrvatsku u vodstvo

4' Kauboji su odgovorili i rezultat je 2:2

3' Peševski je pogodio za 2:1 nakon dobrog odigravanja na crtu

2' Cindrić je lijepo potegnuo i pogodio za 1:1

1' Šunjić je obranio prvi pokušaj Makedonaca, ali su oni uzvratili i poveli 1:0

1' - Počeo je pripremni susret za SP naših Kauboja!

-----

19.38 - Utakmica protiv Sjeverne Makedonije igra se u Poreču, u dvorani Žatika koja je rasprodana za utakmicu u petak, dok za dvoboj protiv Izraela ulaznica još ima.

19.32 - Prvi suparnik u petak je Sjeverna Makedonija na čelu s legendarnim Kirom Lazarovim na klupi, a zatim u nedjelju slijedi Izrael.

19.30 - Hrvatske rukometaše čeka Croatia Cup i posljednje dvije provjere uoči Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj

Svjetsko rukometno prvenstvo za muškarce na rasporedu je od 11. do 29. siječnja, a više od pedeset napetih i atraktivnih utakmica gledatelji će moći pratiti na glavnom kanalu RTL-a, zatim na kanalu RTL2 te online platformi PLAY.