Europsko prvenstvo / Uživo Hrvatska - Danska: Hrvatska junački pala u Budimpešti od svjetskog prvaka i ostala bez šansi za polufinale

Emisiju 'Vrijeme je za rukomet' pratite na RTL-u od 19.30, a utakmicu Hrvatska - Danska gledajte od 20.30

22.1.2022.
15:52
Sanjin Strukic/PIXSELL

PRATITE UŽIVO SITUACIJU IZ BUDIMPEŠTE

UŽIVO HRVATSKA - DANSKA 25:27

59.minuta -  Rasmus Lauge Schmidt zabija odlučujući gol, na drugoj strani zabija Marino Marić za konačni rezultat.

56.minuta - Hrvatska je ponovno na minus dva. Ivan Ćupić je realizirao sedmerac.

53.minuta - Ivan Ćupić zabija sjajan pogodak i Hrvatska je ponovno na minus dva. Bilo bi sjajno kada bi se sada obranili.

51.minuta - Nakon šest minuta bez gola Marino Marić zabija za Hrvatsku, no s druge strane odmah uzvraća Magnus Jacobsen.

49.minuta - Niklas Landin sjajnim obranama izluđuje naše igrače. Danci vode tri razlike.

42.minuta - Gidsel zabija i Danska ponovno bježi na tri razlike.

40.minuta - Kakva obrana Kristijana Pilipovića. U nastavku Marino Marić zabija i Hrvatska je ponovno na minus jedan.

35.minuta - Danska vodi 16:14, ne možemo se obraniti od Danskog napada

31.minuta - Marino Marić zabija prvi gol za Hrvatsku u drugom poluvremenu.

poluvrijeme - Hrvatska je odigrala sjajnih 30.minuta. U obrani smo bili strpljivi, pokretljivi i to nas drži u igri.

30.minuta - Marino Marić zabija gol s istekom vremena i vodi Hrvatsku na poluvrijeme s minimalnim zaostatkom

28.minuta - Tin Lučin je sjajno izborio sedmerac, no ivan Ćupić ga nije uspio realizirati

26.minuta - Mirkoooo Aliloooviić!! Sjajno je Alilović obranio Mikkelu Hansenu i doveo Hrvatsku u napad za vodstvo.

19.minuta - Hrvatska se budi. Gol Matea Maraša, obrana Mirka Alilovića, te gol Tina Lučina. Hrvatska je prepolovila Dansku prednost.

18.minuta - Time-out pozvao je Hrvoje Horvat.

17.minuta - Sjajna obrana Mirka Alilovića. To je tek prva obrana Hrvatskih vratara

13. minuta - Tin Lučin postiže svoj treći pogodak na utakmici i drži Hrvatsku u igri

9.minuta - Luka Cindrić dobio je upitno isključenje. Hrvatska se hrabro bori u obrani.

7.minuta - Tin Lučina zabija za 2:3.

4.minuta - Gooool! Luka Cindrić zabija prvi gol za Hrvatsku. Rezultat je 1:2 za Dansku.

2.minuta - Danska je zabila prvi gol i povela s 1:0

1. minuta - Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad

19.35 - Island je svladao Francuze rezultatom 29-21 u nevjerojatnoj utakmici u Budimpešti. Francuzi su tako neočekivano izgubili i maksimalno otežali Hrvatskoj put prema polufinalu.

Nakon bolnog poraza od Crne Gore, pred hrvatskom muškom seniorskom rukometnom reprezentacijom još je teži ispit. Čeka ih ekipa koja još ne zna za poraz na ovom natjecanju i po mnogima je najveći favorit za zlato. Riječ je naravno o Danskoj, aktualnim svjetskim prvacima.

Danska je aktualni svjetski prvak i srebrna s Olimpijskih igara u Tokiju. Ukupno su do sada osvojili 13 medalja s velikih natjecanja. Imaju zlata s Olimpijskih igara, svjetskih prvenstava, te europskih prvenstava. U posljednjih deset godina na 12 natjecanja osvojili su 7 medalja.

Europsko prvenstvo /

Hrvatska lovi čudo za polufinale: Horvat momčadi za Dansku pridružio tri nova aduta

Prošetali se skupinom

Danci su se u Debrecenu prošetali skupinom pobjedivši Crnu Goru, Sloveniju, Sjevernu Makedoniju te u drugom krugu odmah na startu, Island te na taj način samo potvrdili da su glavni kandidat za zlato.

Već godinama ih nose, vjerojatno najbolji svjetski vratar, Niklas Landin i Mikkel Hansen. Hansen je triput, a Landin jedanput biran za najboljeg svjetskog igrača. U tu skupinu odličnih, iskusnih Danaca spadaju još i Lasse Sven HansenMads Mensah Larssen i Henrik Toft Hansen.

Naše rukometaše večeras u očekuje izuzetno težak posao protiv ekipe koja je po svim statističkim stavkama bolja na ovom prvenstvu. Danci su zabili 14 pogodaka više, a primili čak dvadeset manje.

Tri nova igrača u reprezentaciji Hrvatske

Na ovom prvenstvu Danska nije imala problema s koronavirusom no sinoć se i to promijenilo kada je pozitivan PCR test dobio njihov najstariji igrač Hans Lindberg.

Hrvatska pak s druge strane ni jednu utakmicu nije igrala u istom sastavu upravo zbog epidemije koja nagriza svlačionicu te se nalazi u vrlo teškom stanju. Izbornik Hrvoje Horvat ističe kako je vremena za bilo kakvo uigravanje malo, jer igrači praktički stignu u Mađarsku tijekom noći, ujutro se testiraju i navečer već moraju nastupiti na prvenstvu.

Od utakmice sa Crnom Gorom u kadar se vratio Lovro Mihić, a stigli su i još vratar Kristian Pilipović i Mateo Maraš.

Emisiju 'Vrijeme je za rukomet' pratite na RTL-u od 19.30, a utakmicu od 20.30.