UŽIVAJTE U PRIZORU: / Hrvatska nakon tri godine na pobjedničkom postolju

Hrvatski rukometaši primili su zaslužene brončane medalje koje su osvojili pobjedom protiv Norveške u nedjeljnoj utakmici za treće mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj.

31.1.2016.
20:14
Screenshot

Dodjela medalja i pehara u Tauron Areni u Krakowu bila je završni čin dvotjednog Europskog prvenstva čiji su osvajači senzacionalno postali njemački rukometaši. Malo ih je tko vidio u borbi za vrh, ali otišli su sve do kraja, a u finalnoj su utakmici nadigrali Španjolsku s 24:17.

APSOLUTNA SENZACIJA: /

Nijemci uništili Španjolce u finalu

Hrvatski su rukometaši burno proslavili medalju od koje su još do prije nekoliko dana bili jako udaljeni. Nakon poraza od Francuske u 2. kolu drugog kruga našu je reprezentaciju samo luda teorija vodila u polufinale. Ali, u konačnici se ostvarila: Norveška je svladala Francusku, a Hrvatska pregazila domaćina Poljsku (37:23) i sedmi put zaredom ušla među četiri najbolje reprezentacije Starog kontinenta.

Hrvatskoj je ovo peta medalja s europskih prvenstava, a treća brončana. Ujedno, Hrvatska se vratila na pobjedničko postolje jednog velikog natjecanja po prvi put nakon Svjetskog prvenstva u Španjolskoj 2013. kada je također bila brončana.