DANSKA U INFARKTNOJ ZAVRŠNICI IZBORILA FINALE SP-A: / Hansen radio čuda u atomskoj utakmici svjetskih i europskih prvaka

Jedan od najboljih igrača svijeta Mikkel Hansen dominirao je utakmicom s 12 zabijenih pogodaka

29.1.2021.
21:55

Rukometna reprezentacija Danske plasirala se u finale Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu. U polufinalu su slavili protiv Španjolske 35:33, a susretom je dominirao danski majstor Mikkel Hansen koji je zabio 12 golova te je proglašen igračem utakmice. Ruben Marchan Criado je imao šut za produžetak, no pogodio je okvir gola nakon čega su Danci u kontri potvrdili pobjedu.

Od samog smo početka gledali atomski rukomet. Danci i Španjolci bili su od prve minute raspucani i bio je to rukomet kakav se samo poželjeti mogao. Ipak, Danci su zbog Hansenovih bravura bili cijelu utakmicu u prednosti, u jednom trenutku čak su imali i pet golova prednosti.

Europski prvaci su smanjili na dva gola zaostatka, imali su i dva napada za minus jedan, ali nisu uspjeli pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 18:16 za Dansku.

[VIDEO] POGLEDAJTE OBRANU KOJA JE IZLUDILA FRANCUZE: /

Ovaj će se potez još danima vrtjeti na TV ekranima

Zaslužena pobjeda

Svjetski prvaci su na otvaranju drugog dijela zabili dva brza gola za +4 (20:16), no Španjolska se nije predavala i u 46. minuti je smanjila na samo pogodak zaostatka (25:26).

Šest minuta prije kraja Danska je ponovo imala četiri gola prednosti (33:29), no europski prvak se još jednom vratio i dvije minute prije kraja smanjio na 33-34, a minutu do kraja imao i napad za izjednačenje. No, Marchan nije bio precizan.

Dansku je do pobjede predvodio sjajni Mikkel Hansen sa 12 golova, dok je Magnus Saugstrup Jensen zabio sedam pogodaka. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Daniel Dušebajev sa sedam, Adrian Figueras Trejo sa šest, te Jorge Maqueda Peno s pet golova.

Danci će tako u svom petom finalu loviti drugi naslov, nakon što su prvu svjetsku krunu osvojili prije dvije godine.

Protivnik u finalu bit će im Švedska koja je u prvom polufinalu nadigrala Francuze sa 32:26.

Španjolska - Danska 33:35

60' Gotova je utakmica! Danska je u finalu!

59' Marchan je pogodio gredu i lopta je za Dansku. Bit će ovo pobjeda Danaca, ostalo je još 10 sekundi.

57' Opet Hansen zabija, 12 pogodaka skupio je jedan od najboljih igrača svijeta. No zabija Španjolska i vraća se na -1. Time-out.

53' Gidsel zabija bitan gol. Danska je na +3 i teško će Španjolci ovo dostići. Još su zabili jedan gol iz kontre, no uzvratio je Marchan.

50' Hansen zabija sa sedam metara i vuče ovu Dansku ka finalu. Ovo je njegov 11. gol.

47' Figueras je zabio dva uzastopna pogotka, no Hansen uz puno sreće zabija svoj 10. pogodak.

46' Alex Dušebajev vraća Španjolsku u igru, ali Jensen opet diže prednost na +2. Bit će ovo spektakularna završnica.

44' Hansen je zabio svoj deveti gol, ali Španjolci opet zabijaju na prazna vrata. Imaju Danci velikih problema s vraćanjem golmana.

42' Zabijaju sada Španjolci na prazan gol i približili su se na -2 Dancima.

40' Danci ostaju bez Melgarda. Ovo mu je treće isključenje i to je crveni karton za njega. Španjolci koriste igrača manje, zabija s crte Figueras.

37' Danska koristi igrača više, Jensen s crte povećava vodstvo. Jorge Macheda pogađa na drugoj strani.

34' I opet Daniel Dušebajev. Bomba s devet metara. Najbolji je u redovima Španjolaca trenutno. No Danci uzvraćaju na drugoj strani.

33' Nastavlja se atomski rukomet u drugom dijelu. Hansen zabija svoj sedmi gol, a Daniel Dušebajev odgovara na drugoj strani.

31' Krećemo u drugo poluvrijeme. Zabio je Jacobsen za otvaranje, a Dušebajev zabija s poda prvi gol Španjolaca u drugom dijelu.

HT Daniel Dušebajev sretnim je golom zaključio prvo poluvrijeme. Danci zasluženo s +2 odlaze na odmor.

29' Šesti gol Hansena, ovaj put na prazan gol jer se vratar nije vratio s klupe.

27' Dugo smo čekali na novi gol, Gidsel je zabio s krila za Dance.

23' Španjolska se vraća novim pogotkom Daniela Dušebajeva i sad su na -2.

21' Hansen zabija još jedan gol, sad je na pet od pet šutu. S druge strane uzvraća Daniel Dušebajev.

20' Dvama uzastopnim pogotcima Španjolci dolaze na -3, ali Morten Olsen igra sjajno i zabija još jedan gol.

18' Landin diže Dance na na +5 i to je već sad osjetna prednost.

17' Olsen je zabio nakon što su Španjolci smanjili zaostatak i opet smo na +4 za Dansku.

14' Treći gol Hansena, ovaj put sa sedam metara, a onda i četvrti. Nezaustavljiv je Hansen večeras.

12' Hansen tuče s 9 metara i pogađa još jednom! Sole smanjuje na -1 iz penala.

8' Ne daju se Španjolci. Aitor Arino zabija s crte za 5:6, no Morten Olsen vraća Dance pogotkom na +2.

7' Zabija još jednom Dušebajev, ali Hansen na drugoj strani odmah uzvraća. Ovo je atomski rukomet!

5' Alex Dušebajev se upisao u strijelce, a Danci su zabili nekako sretno na drugoj strani.

3' Prvi gol Španjolske na utakmici, Sole je bio precizan. No vraća Hansen na drugoj strani.

1' Otvorili su Danci golom. Jansen je zabio.

1' Počela je utakmica.

20:00 - Švedska reprezentacija prvi je finalist ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva za rukometaše koje se održava u Egiptu, Šveđani su u polufinalu nadigrali Francuze sa 32:26.

Švedska je napadački fantastično odigrala prvo poluvrijeme tijekom kojega francuski vratari nisu ostvarili niti jednu obranu. Nakon što je povela sa 8-7 u 15. minuti Švedska više nije ispuštala prednost sve do kraja dvoboja. Do poluvremena je povela s tri razlike (16-13), a u nastavku je mirno održavala prednost od tri do šest pogodaka prednosti.

Najefikasniji u sastavu Švedske bio je Hampus Wanne sa 11 golova, šest je uz stopostotni učinak dodao Daniel Pettersson, dok su Nedim Remili i Hugo Descat sa po četiri pogotka predvodili Francusku.

Švedska će tako po osmi put zaigrati u finalu svjetskog prvenstva, no prvi put nakon 20 godina. Dosada je osvojila četiri naslova, posljednji upravo u Egiptu 1999. godine. Francuska je, pak, na drugom SP zaredom zaustavljena u polufinalu, prije dvije godine je izgubila od Danske, a sada je kobna bila Švedska.

Švedska će u nedjeljnom finalu igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će od 20.30 sati igrati branitelj naslova Danska i europski prvak Španjolska. Francuska će također u nedjelju igrati za broncu protiv poraženog iz drugog polufinala.