Rukometna velesila / Savršen niz Hrvatske od osamostaljenja: Nismo nikad propustili Svjetsko prvenstvo!

Nakon osmog mjesta na Europskom prvenstvu u Mađarskoj i Slovačkoj, Hrvatska zasigurno želi povratak u konkurenciju za odličja u rukometnim natjecanjima. Znamo da to možemo.

16.4.2022.
13:59
Pixssel

Rukometaši hrvatske reprezentacije uvjerljivo su svladali Finsku u gostima u srijedu s rezultatom od 34:21 i time, praktički, osigurali plasman na nadolazeće Svjetsko prvenstvo koje se iduću zimu održava u Švedskoj i Poljskoj.

Danas je u 18 sati uzvratna utakmica u Varaždinu, a Kaubojima je za prolaz dalje dovoljno da sačuvaju prednost od 13 pogotka koju su osigurali u prvoj utakmici. Ne moraju juriti pobjedu, ali sigurno je kako će izabranici Hrvoja Horvata dati sve od sebe.

Nismo nikad, ali baš nikad propustili Svjetsko prvenstvo

Od osamostaljenja Republike Hrvatske naši rukometaši još nijednom nisu propustili izboriti plasman na najveće rukometno prvenstvo. Prvi plasman bio nam je prije 27 godina, kada je domačin prvenstva bio Island. Odmah se shvatilo kako su Hrvati jedna velika rukometna nacija, u debiju smo osvojili srebrnu medalju.

Kvalifikacije za SP /

Hrvatska izborila plasman na Svjetsko prvenstvo, uvjerljiva igra bez greške protiv Finske!

Već smo iduće godine osvojili zlato na Olimpijskim igrama u Atlanti. Hrvatska je, tako, u tri godine osvojila Europsku broncu, svjetsko srebro i olimpijsko zlato. Jedino svjetsko zlato osvojili smo 2003. godine u Portugalu. To prvenstvo počelo je katastrofalno za Hrvatsku, izgubili smo na otvaranju protiv Argentine, koja je tada bila daleko od rukometne velesile.

Ipak, s dramatičnim pobjedama u grupi protiv rukometnih giganta Rusije, Francuske i Rusije, Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini. U knockout fazi smo izbacili Egipat, Dansku i Španjolsku. U velikom finalu bili smo bolji od Njemačke s 34:31.

Naša je repka još osvojila dva srebra, prvo u Tunisu 2005. godine, a drugo u povijesnom finalu s Francuzima u Zagrebu 2009. godine. Tu je još jedna bronca, ona u Španjolskoj 2013. godine.