Negativan niz / Rukometašice Podravke upisale čak 13. poraz zaredom u Ligi prvakinja

Podravka je posljednju pobjedu u Ligi prvakinja ostvarila 11. rujna prošle godine, a od tada je nakupila 13 poraza, od kojih je većina bila vrlo uvjerljiva

20.2.2022.
12:00
pixell.hr

Rukometašice Podravke Vegete doživjele su i 13. uzastopni poraz u ovosezonskoj grupnoj fazi Lige prvakinja, a u Podgorici ih je svladala domaća Budućnost sa 27-21 (13-13).

Budućnost je jedina ekipa koju su Koprivničanke uspjele pobijediti ove sezone u Delo EHF Ligi prvakinja i to u prvom kolu, kad je u Koprivnici bilo 29-22. Ta je utakmica odigrana 11. rujna prošle godine, a od tada je Podravka Vegeta nakupila 13 poraza, od kojih je većina bila vrlo uvjerljiva.

Pletikosić nezaustavljiva

U Podgorici je ekipa Gorana Mrđena bila konkurentna do 38. minute u kojoj su vodile sa 15-14, da bi samo devet minuta poslije Budućnost imala prednost od šest pogodaka (21-15) te ju zadržala do kraja utakmice.

S JUGA HRVATSKE /

Najljepša rukometna priča u Hrvatskoj: 'Tu sam prvi put doživio ovacije i aplauze nakon utakmice u kojoj nismo pobijedili'

Dejana Milosavljević je sa sedam pogodaka predvodila Koprivničanke, a po četiri gola postigle su Lea Franušić i Tina Barišić. Kod Budućnosti je prednjačila Matea Pletikosić sa 12 pogodaka, a pet ih je postigla Ivona Pavičević.

Podravka Vegeta je s dva boda ostala na dnu ljestvice skupine A. dok je Budućnost sa šest bodova na pretposljednjem mjestu. Vodeći Esbjerg ima 22 boda, a Rostov je drugi sa 19 bodova.