NEDODIRLJIVI I DALJE / PPD Zagreb u dramatičnoj završnici pobijedio Nexe i nastavio dominaciju u hrvatskom rukometu

Nakon dvije vezane utakmice u Kutiji Šibica, serija se seli u Našice. Tamo ove godine bolji omjer ima Nexe. Dvorana u Našicama neosvojiva je tvrđava ove godine za mnoge europske velikane, ali i za PPD Zagreb. Prva utakmica u Kutiji šibica bila je puna kontroverzi i zapravo se najmanje priča o onome što se događalo na terenu.

25.5.2022.
13:03
Dubravka Petric/PIXSELL

UŽIVO

NEXE-PPD ZAGREB 24:26

60' Posljednju šansu Zagreba je obranio Radovanović, ali više nema vremena. Zagreb je postao prvak Hrvatske po 30. put u povijesti.

59' Nexe igra presing po cijelom terenu.

58' Vratar Zagreba Mandić brani prvo sedmerac Meliću, a onda skida i udarac nakon što su igrači Nexea uhvatili odbijenu loptu. Mandić se prometnuo u heroja ovog finala

58' Drama u Našicama... Srna promašuje, a na drugoj strani Nexe dobiva sedmerac i igrača više dvije minute

50' PPD Zagreb ima šest golova prednosti i gazi prema novoj titulu

33' Nexe smanjuje na 12:11.

30' Završeno je prvo poluvrijeme u Našicama. PPD Zagreb cijelo vrijeme održava prednost, no Nexe to uzastopno prati. Zagreb je uspio spriječiti brzu igru Našičana, no Nexe igra sjajnu obranu. U prvom poluvremenu ozlijedio se Halil Jaganjac te više nije nastupio. Težak bi to bio udarac za Našičane koji za dva dana putuju na Final Four Europske lige.

28' Tamše ja sada pozvao Time-out. PPD Zagreb vodi 11:9

25' Time out je pozvao Ivica Obrvan. Dugo već nismo vidjeli pogodak. PPD Zagreb ima prednost 10:8

13' Nexe radi sjajnu seriju i vraća se u utakmicu

3' Fahrudin Melić sjajno realizira sedmerac na sebi svojstven način. Rezultat je 2:2

2' Željko Musa zabija prvi pogodak na utakmici

1' Počela je utakmica. Nexe ima prvi napad.

PPD Zagreb i Nexe danas igraju odlučujuću utakmicu hrvatskog prvenstva. PPD Zagreb bi pobjedom došao do novog naslova prvaka. Našičani su poveli u ukupnoj seriji pobjedom u Našicama, no PPD Zagreb je vezao dvije pobjede za redom i tako došao na korak do šest bodova u međusobnim susretima.

PPD ZAGREB - NEXE /

PPD Zagreb ponovno svladao Nexe i juri prema novoj tituli prvaka

Serija se seli u Našice

PPD Zagreb je dominantno pobijedio u toj utakmici i izjednačio seriju. U drugoj utakmici igranoj prošli tjedan, Zagreb je slomio otpor Našičana tek u drugom poluvremenu. Iako je u obje utakmice Zagreb izgledao kao bolja momčad, u Našicama će priča biti drugačija.

Nexe razapeto između Final Foura i prvenstva

Nexe je u jako nezavidnoj situaciji. Osvajanje naslova prvaka Hrvatske zasigurno je na samom vrhu liste prioriteta projekta Nexe. To najavljuju već nekoliko godina, a svake su godine sve bliže i bliže. Sada kada su osjetili da su jako blizu i da mogu, dogodio im se plasman na Final Four Europske lige. Lista prioriteta naglo se uzdrmala i sada je Nexe razapet na dva fronta. Ukoliko Nexe uspije pobjediti u današnjoj utakmici, odvest će seriju u odlučujuću utakmicu i bez tereta Final Foura i tada će stvari postati dodatno zanimljivije.

Tekstualni prijenos pratite na portalu RTL.hr.